Lech Poznań poznał rywali podczas zgrupowania w Hiszpanii. Z kim zmierzy się mistrz Polski?

Cztery mecze kontrolne rozegrają piłkarze Lecha Poznań podczas drugiego w tym roku zgrupowania, które odbędzie się w Hiszpanii. Rywalami mistrza Polski będą Dynamo Kijów, Sparta Praga, Slavia Praga oraz Akademia Puskasa.

Zespół Lecha Poznań do środy przebywa na pierwszym tegorocznym zgrupowaniu, które odbywa się na Cyprze. We wtorek poznaniacy rozegrają tam jedyny sparing, zmierzą się z rosyjskim FK Ufa (relacja na żywo na poznan.sport.pl). W środę wrócą do Polski, by kilka dni później znów wyruszyć w podróż. Drugie tegoroczne zgrupowanie Kolejorza rozpocznie się w poniedziałek 25 stycznia w Alhaurin de Grande niedaleko hiszpańskiej Malagii. Będzie w całości poświęcone szlifowaniu taktyki oraz zgraniu zespołu przed startem wiosennych rozgrywek. Dlatego sztab szkoleniowy mistrza Polski zaplanował tam aż cztery sparingi.

W czwartek 28 stycznia lechici zmierzą się z teoretycznie najłatwiejszym rywalem, czyli węgierską Akademią Puskasa, ale w kolejnych dniach będą na nich czekali dużo bardziej wymagający przeciwnicy. Lech zmierzy się bowiem w Hiszpanii także ze Spartą Praga (30 stycznia), Slavią Praga (1 lutego) oraz Dynamem Kijów (4 lutego). To ostatnie spotkanie będzie okazją do spotkania z byłym snajperem Kolejorza, Łukaszem Teodorczykiem, który w niedzielę strzelił hat-tricka w sparingu z mistrzem Albanii .

Lechici zakończą zgrupowanie w Hiszpanii 5 lutego. Po powrocie sprawdzą jeszcze formę w starciu z Chrobrym Głogów, a 14 lutego w pierwszym meczu o punkty w ekstraklasie w tym roku podejmą Termalikę Nieciecza.

Więcej o: