GKS Tychy. Dlaczego najlepszy trener nie poprowadzi drużyny Zagranicznych Gwiazd Ligi?

Polski Związek Hokeja na Lodzie poinformował, że hokej wraca do katowickiego Spodka. Pytanie jednak dlaczego na trenerskiej ławce rywali reprezentacji Polski zabraknie Jirziego Szejby z GKS-u Tychy?

Facebook?  | A może Twitter? 

Polska kontra Zagraniczne Gwiazdy Ligi - pod takim hasłem odbędzie się mecz zaplanowany na sobotę 6 lutego. Reprezentacja Polski szykuje się do kwietniowych mistrzostw świata i kwalifikacji olimpijskich. W ramach przygotowań do tych imprez kadra rozegra mecz w katowickim Spodku.

Menedżerem drużyny "Zagraniczne Gwiazdy Ligi" jest Karol Pawlik, były dyrektor GKS-u Tychy. Do sztabu trenerskiego drużyny obcokrajowców zostaną zaproszeni Rudolf Rohaczek, czyli były selekcjoner polskiej reprezentacji, a obecnie opiekun Comarch Cracovii i Robert Kalaber, szkoleniowiec hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie.

Zastanawia jednak dlaczego tego zadania nie podejmie się Jirzi Szejba. Czech jest przecież obecnie najlepszym obcokrajowcem na trenerskich ławkach ekstraligi. Doprowadził GKS Tychy do mistrzostwa Polski, a w tym roku poprowadził śląski klub do trzeciego miejsca w Pucharze Kontynentalnym.

Zapytaliśmy o to Grzegorz Leśniaka, oficera prasowego PZHL-u. - Oczywiście, że trener Jirzi Szejba był naszym numerem jeden do poprowadzenie zespołu "Gwiazd". Złożono mu taką propozycję, ale ten odmówił. W terminie meczu ma zaplanowany zabieg, z którego nie może zrezygnować. Stąd i inne nazwiska na trenerskiej ławce Zagranicznych Gwiazd Ligi - mówi. Przypominamy, że można już kupować bilety na to spotkanie.

Więcej o: