Będzie jeszcze jeden sparing piłkarzy Lecha Poznań. Znów w Poznaniu?

Po powrocie ze zgrupowania w Hiszpanii, na pięć dni przed pierwszym w tym roku meczem ligowym, piłkarze Lecha Poznań rozegrają sparing z Chrobrym Głogów. Będzie to drugi tej zimy krajowy mecz kontrolny ?Kolejorza?.

Zespół Jana Urbana od czwartku jest na zgrupowaniu na Cyprze. We wtorek zmierzy się tam z FK Ufa w swoim jedynym sparingu podczas pierwszego z dwóch zimowych obozów przygotowawczych. Dzień później "Kolejorz" wróci do kraju. W sobotę zaś zmierzy się z Wigrami Suwałki (szesnaste miejsce w tabeli pierwszej ligi). Sparing był zaplanowany na piątek, ale został przesunięty na sobotę 23 stycznia i jak informuje lechpoznan.pl rozpocznie się w południe, prawdopodobnie na boisku treningowym na stadionie przy ul. Bułgarskiej.

Nie jest jeszcze znane miejsce i godzina rozpoczęcia pojedynku kontrolnego z Chrobrym Głogów, ale wiadomo, że Lech Poznań umówił się na sparing z siódmym zespołem pierwszej ligi na pięć dni przed pierwszym meczem ligowym (14 lutego z Termalicą Nieciecza). W ekipie z Głogowa występuje wypożyczony z Lecha Poznań pomocnik Szymon Drewniak i jest w tym sezonie jednym z najlepszych graczy Chrobrego.

Między sparingami z rywalami z pierwszej ligi mistrzowie Polski spędzą czas na drugim z zimowych obozów. Od 25 stycznia do 5 lutego lechici będą w Hiszpanii i mają tam rozegrać trzy mecze z zagranicznymi zespołami.

Więcej o: