Pięć zespołów z radomskiego, powalczy o puchar na Mazowszu

Takiej obsady jak tegoroczny, nie miał żaden z wcześniejszych Pucharów Polski na Mazowszu. Z grona 16 zespołów, aż pięć reprezentuje Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej! Właśnie odbyło się losowanie par I rundy.

W siedzibie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej dokonano losowania par I rundy Pucharu Polski na Mazowszu. Triumfator tych rozgrywek zapewni sobie awans do pucharów centralnych.

W tym roku w PP w województwie mazowieckim wystąpi 16 drużyn w tym aż pięć z regionu radomskiego. Poza czwórką zespołów z III ligi a więc: Bronią Radom, Oskarem Przysucha, Energią Kozienice i Pilica Białobrzegi, jest również Skaryszewianka Skaryszew. Ten ostatni zespół promocję na Mazowsze uzyskał dzięki triumfowi w Zyko Dróg Pucharze Polski. Jak pamiętamy w finale Skaryszewianka rozgromiła Proch Pionki.

W wyniku losowania Skaryszewianka zagra z Energią Kozienice i będzie gospodarzem tej potyczki. Kozieniczanie, to triumfatorzy Zyko Dróg PP, ale w 2014 roku.

Z kolei Pilica skonfrontuje siły z Bronią, a Oskar wyjedzie na starcie z Wisłą II Płock. Wszystkie ze spotkań rozegrane zostaną 13 kwietnia.

Oto zestaw par I rundy PP na Mazowszu:

Legia II Warszawa S.A. (III liga) - KS Błękitni Raciąż (III)

MKS Mazovia Mińsk M. (IV) - GKS Pogoń Grodzisk Maz.(III)

LKS Sparta Jazgarzew (IV) - OKS Start Otwock (III)

KS Skaryszewianka Skaryszew (LO) - KS Energia Kozienice (III)

MKS Świt Nowy Dwór M. (III) - Polonia Warszawa S.A. (III)

MKS Pilica Białobrzegi (III) - RKP 1926 Broń Radom

Wisła II Płock S.A. (IV) - MKS Oskar Przysucha (III)

MKS Przasnysz (IV) - KS Ursus Warszawa (III)

Więcej o: