Arkadiusz Czarnecki odchodzi ze Stomilu Olsztyn

Były już obrońca OKS-u, w sobotę za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z olsztyńskim klubem. Nowym pracodawcą Czarneckiego będzie Drutex-Bytovia Bytów.

Pierwsze pogłoski mówiące o odejściu piłkarza Stomilu pojawiły się na początku stycznia. Obrońcą OKS-u zainteresowany był ligowy rywal Stomilu, Drutex-Bytovia Bytów. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego z dorobkiem 24. punktów, zajmują obecnie 12. miejsce w ligowej tabeli. - W chwili obecnej nie mam nic do powiedzenia w tej sprawie - ucinał wtedy krótko Arkadiusz Czarnecki. Sprawy nie chciał również komentować klub z Pomorza.

Choć podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego w miniony poniedziałek wrócili do zajęć, to już w środę Arkadiusz Czarnecki otrzymał zaproszenie na testy do Bytowa. Ponadto w sobotę wziął udział w sparingu, gdzie Drutex-Bytovia podejmowała GKS Przodkowo (1:1). Piłkarz spędził na boisku całą drugą połowę meczu. - Wszyscy zagraliśmy taką samą ilość czasu - mówi zawodnik.

I dodaje: - Trener Mirosław Jabłoński jako pierwszy dowiedział się o moich planach związanych z odejściem. Pierwsze rozmowy z klubem z Bytowa rozpoczęły się pod koniec minionego roku. Otrzymałem ofertę i postanowiłem z niej skorzystać, bo wciąż nie wiadomo jaka przyszłość czeka Stomil.

Arkadiusz Czarnecki bronił barw Stomilu od rundy wiosennej sezonu 2013/2014. W tym czasie rozegrał 64 ligowe spotkania i zdobył jedną bramkę. Kontrakt Arkadiusza Czarneckiego z Drutex-Bytovia Bytów będzie obowiązywał do czerwca 2017 roku.

Więcej o: