Lech Poznań miałby grać w lidze z ... rywalem z pucharów? Żalgiris Wilno chce do polskiej ekstraklasy

Sensacyjne doniesienia znajdują się w litewskich mediach. Według portalu "15min" przenosiny do polskiej Ekstraklasy piłkarskiej rozważa... Żalgiris Wilno. Liga litewska jest zbyt słaba dla niego. Wileński zespół jest dobrze znany kibicom Lecha Poznań, wyeliminował Kolejorza z pucharów w 2013 roku.

- Klub rozważa taką opcję. To naturalne, że chcą większej rywalizacji - powiedział agencji BNS zastępcza burmistrza Wilna Linas Kvedaravicius. - Kluby koszykarskie oraz hokejowe grają już w ligach innych krajów [np. Elektrenu Energia w białoruskiej lidze hokejowej]. Ale przenosiny Żalgirisa raczej nie odbędą się w najbliższym czasie. Zacznijmy od tego, że trzeba mieć gdzie grać. Stadion musi spełniać wszystkie wymogi. Takie przenosiny są jednak mało możliwe. UEFA w przeciwieństwie do innych związków sportowych nie patrzy przychylnie na "zmienianie" lig przez zespoły. Wątpliwe więc, by europejska federacja wydała taką zgodę, która jest konieczna w takich przypadkach. W przeszłości pojawiały się chociażby pomysły stworzenie ligi bałtyckiej - miała się składać z zespołów estońskich, litewskich oraz łotewskich.

Lech Poznań przegrał z Żalgirisem Wolno w rywalizacji pucharowej w 2013 roku. Podczas meczu w Poznaniu zawisł transparent o treści "Litewski chamie, klęknij przed polskim panem", za co na Lecha Poznań nałożone zostały sankcje i kary.

Więcej o: