Lech Poznań. Jakub Serafin zagrał w sparingu Bytovii Bytów. W poniedziałek zapadnie decyzja o tym, czy zostanie wypożyczony

Jakub Serafin, 19-letni pomocnik Lecha Poznań, zagrał w sparingu Bytovii Bytów przeciwko GKS Przodkowo. Prawdopodobnie w poniedziałek zapadnie decyzja o tym, czy Serafin zostanie wypożyczony do Bytovii.

Jakub Serafin w pierwszym zespole Lecha Poznań zdążył rozegrać zaledwie trzy spotkania. W "Kolejorzu" zadebiutował u Macieja Skorży w sezonie 2014/15, ale nie dane było mu na dłużej zagrzać miejsca w ekstraklasie. Latem 2015 roku został wypożyczony do pierwszoligowego GKS Bełchatów. Tam wystąpił w szesnastu spotkaniach, ale tylko w czterech z nich rozegrał pełne 90 minut. Lech skrócił jego wypożyczenie już w styczniu i postanowił dać mu szansę w innym zespole.

Serafin wyjechał więc na testy do kolejnego klubu z I ligi - Bytovii Bytów. 19-latek wystąpił w ostatnim sparingu zespołu, w którym bytowianie zremisowali 1:1 z GKS Przodkowo, a Serafin spędził na boisku całą pierwszą połowę. Decyzja w sprawie zawodników testowanych przez Bytovię zapadnie poniedziałek. - Na razie jest zbyt wcześnie na ogłaszanie decyzji. Myślę, że na spokojnie w poniedziałek będę mógł poinformować o podjętych ruchach transferowych - mówi trener Tomasz Kafarski na oficjalnej stronie klubu.

Bytovia po rundzie jesiennej zajmuje 12. miejsce w tabeli I ligi i ma trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. W zespole występuje kilku ex-lechitów - w tym Michał Jakóbowski, Gerard Bieszczad oraz Mateusz Klichowicz.

Więcej o: