Wypożyczony z Lecha Poznań Muhamed Keita zagra w sparingu z Piastem Gliwice

Stromsgodset IF zagra 24 stycznia sparing z liderem ekstraklasy Piastem Gliwice. Piłkarzem norweskiego klubu jest wypożyczony z Lecha Poznań Muhamed Keita.

Wypożyczony z Lecha Poznań Muhamed Keita będzie miał okazję zmierzyć się z liderem polskiej ekstraklasy - Piastem Gliwice. Stromsgodset IF, do którego Keita został wypożyczony na początku roku, zmierzy się z gliwiczanami 24 stycznia podczas obozu przygotowawczego w Hiszpanii. 25-letni ma spore szanse na występ w tym sparingu, klub wiążę z nim spore nadzieje.

Keita trafił do Lecha Poznań latem 2014 roku, ale nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. W norweskich mediach opowiadał o tym, że źle znosił pobyt w Polsce i męczyło go to, że klub kontroluje kiedy chodzi spać i co je. - W Poznaniu nie miałem życia poza boiskiem. Tęskniłem za Norwegią. Ludzie kochają tu piłkę, ale chwilami było tego zbyt wiele. Nie mogłem nawet pójść kupić spodni w sklepie, by nie rozdawać setek autografów - żalił się piłkarz. Na początku 2015 roku został wypożyczony na dwanaście miesięcy do Stabaek. Po zakończeniu wypożyczenia nawet nie wrócił do Poznania, bo został ponownie oddany do innego klubu. Tym razem na pól roku do Stromsgodset, skąd został sprowadzony do "Kolejorza".

Sparing z Piastem Gliwice nie będzie jedynym, w którym Keita i jego koledzy będą przygotowywać się do nowego sezonu (w Norwegii gra się systemem wiosna/jesień). Stromsgodset ma zaplanowane mecze towarzyskie m.in. z Dynamem Zagrzeb oraz Liteksem Łowecz.

Więcej o: