Gala MMA. Pas został na Lubelszczyźnie [zdjęcia]

Ósma edycja zawodowej gali MMA Thunderstrike Fight League ?Title Show? za nami. Impreza odbyła się w lubelskiej hali MOSiR. W walce wieczoru startujący w kat. 93 kg zawodnik Górnika Łęczna Michał Oleksiejczuk pokonał przed czasem Łukasza Borowskiego.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem sympatyków sztuk walki. W oktagonie rywalizowali zarówno zawodowcy (TFL), jak i amatorzy (AFC). Emocji nie brakowało, a walki z reguły były bardzo zacięte i z małymi wyjątkami toczyły się na pełnym dystansie. - Poziom zawodów był całkiem dobry o czym najlepiej świadczy to, że mało walk skończyło się przed czasem - mówi Artur Skrzypiec, który w wadze 88 kg amatorów pokonał Dariusza Ząbka. - Ja na razie walczę amatorsko, ale zamierzam przejść na zawodowstwo. W zasadzie przygotowania do walk obu tych grup zawodniczych przebiegają tak samo, ryzyko podczas walk jest podobne, z tym tylko, że zawodowcom płacą, a amatorom nie.

Odbył się też jeden amatorski pojedynek pań, w którym Aleksandra Rola (Górnik Łęczna) pokonała Natalię Maciąg z Krakowa.

Natomiast jeśli chodzi o walkę wieczoru, to Oleksiejczuk zapewniał przed nią, że pas mistrzowski zostanie na Lubelszczyźnie i słowa dotrzymał. Zawodnik z Łęcznej nie dał Borowskiemu najmniejszych szans i szczerze mówiąc pokonanemu należy się szacunek za to, że walczył bardzo dzielnie, choć przyjął wiele ciężkich uderzeń. Ostatecznie przegrał w drugiej rundzie przez duszenie.

Rozegrano także eliminator do walki o pas w kat. 61 kg., w której Mikołaj Kałuda zmierzył się z Jakubem Piesiewiczem. Po niezwykle zaciętej walce sędziowie ogłosili remis i na następnej gali obaj zawodnicy spotkają się ponownie, tylko już w potyczce o pas.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Wyniki

Walka wieczoru - kat. 93 kg: Michał Oleksiejczuk - Łukasz Borowski, wygrał Oleksiejczuk przez tko w II rundzie Eliminator - kat. 61 kg: Jakub Piesiewicz - Mikołaj Kałuda remis;

Pozostałe pojedynki:

84 kg: Cezary Kęsik - Jan Kwiatoń, wygrał Kęsik przez tko w I rundzie; 77 kg: Grzegorz Lipski - Jakub Majoch, wygrał Majloch; 77 kg: Marcin Bartosik - Michał Filanowski, wygrał Bartosik przez tko w I rundzie; 73 kg: Łukasz Bieniek - Przemysław Fajer, wygrał Bieniek; 61 kg: Robert Ptasiński - Dawid Pancerz, wygrał Ptasiński przez tko w II rundzie;

Walki amatorskie: 88 kg: Artur Skrzypiec - Dariusz Ząbek, wygrał Skrzypiec; 77 kg: Krzysztof Mielniczuk - Piotr Walawski, wygrał Walawski; 66 kg: Kemran Borchasvili - Jakub Niewiadomski, wygrał Borchasvili; 61 kg: Kamil Giez - Karol Jędrusiak, wygrał Jędrusiak; 77 kg: Krzysztof Drwal - Adrian Żak, wygrał Drwal; 54 kg: Aleksandra Rola - Natalia Maciąg, wygrała Rola.