Rio de Janeiro 2016. Osiemnastoletni Karol Robak wywalczył kwalifikację na igrzyska olimpijskie!

Taekwondzista AZS Poznań Karol Robak wygrał w Stambule turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro!

W finale rywalizacji do 68 kg będący numerem jeden światowych list 18-letni Karol Robak rozgromił na punkty o osiem lat starszego byłego mistrza świata Chorwata Filipa Grgicia 22:7. Przepustkę do wyjazdu na tegoroczne igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro uzyskali jednak obaj finaliści.

Poznaniak, który latem sensacyjnie dotarł do finału Igrzysk Europejskich w Baku, wygrał cały turniej kwalifikacyjny w Stambule w imponującym stylu. Robak nie dał szans wszystkim swoim rywalom. W półfinale pokonał Słoweńca Jure Pantara 16:6, w ćwierćfinale zwyciężył Borisa Ruiza z Andory 16:3, a w pierwszej swojej walce wygrał z Duńczykiem Emilem Sorensenem 13:1.

Karol Robak jest dziewiątym sportowcem z Wielkopolski, który wywalczył przepustkę na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Wcześniej kwalifikację zdobyli: kajakarki Marta Walczykiewicz i Ewelina Wojnarowska, kanadyjkarze Tomasz Kaczor i Marcin Grzybowski, wioślarz Wiktor Chabel, maratończycy Monika Stefanowicz i Henryk Szost oraz pływak Kacper Majchrzak.

Więcej o: