Projekt tworzenia klas sportowych i systemu szkolenia przedstawił Marek Śledź. Od kilku miesięcy pełni rolę dyrektora sportowego Radomiaka, ale przez lata pracował w jednej z najlepszych w Polsce Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań. Swoją wiedzę, bagaż doświadczeń chciałby teraz przerzucić na radomski grunt.
Sławomir Pietrzyk prezes Radomskiego OZPN zaprosił na spotkanie przedstawicieli czołowych klubów, które w tej chwili pełnią rolę ambasadorów futbolu w regionie. Prezes przyznał, że jeśli w większych ośrodkach uda się stworzyć klasy sportowe, to w dalszej kolejności można próbować w następnych, nawet w najmniejszych miejscowościach.
Tymczasem Marek Śledź szczegółowo przedstawił sposoby tworzenia takich oddziałów sportowych. Chodzi przede wszystkim o objęcie w pierwszej kolejności uczniów szkół podstawowych (klas 4-6), a w dalszej kolejności klas 1-3 gimnazjów. Dyrektor Śledź zaznaczył, że podstawą jest ujednolicenie szkolenia.
- By być lepszym, trzeba trenować z lepszymi i grać przeciwko lepszym od siebie. Chodzi o to, aby młody piłkarz, który jest najlepszy w grupie nie czuł się ciągle najlepszy, ale żeby przesuwano go do starszej grupy, aby miał możliwość sprawdzenia się z lepszymi - mówił dyrektor Radomiaka.
Partnerami tworzenia klas sportowych w regionie radomskim może być Radomski OZPN, zainteresowany klub, dyrekcja szkoły i władze samorządowe, które są właścicielami placówek oświatowych. Uczestnicy spotkania mieli wiele pytań i wątpliwości, ale inicjatorzy spotkania przekonywali, że warto zaangażować się w ten projekt.