Transfery. Barry Douglas z Lecha Poznań zaakceptował warunki tureckiego Konyasporu

Transfer obrońcy Lecha Poznań Barrego Douglasa do siódmej drużyny tureckiej Superligi, Konyasporu może zostać sfinalizowany w każdej chwili - twierdzi serwis konspor.com.

Serwis internetowy konspor.com powołuje się na słowa trenera, byłego napastnika Fenerbahce i reprezentacji Turcji, Aykuta Kocamana, który twierdzi, że Barry Douglas zaakceptował warunki kontraktu przedstawione mu przez klub. Umowa szkockiego obrońcy z Lechem Poznań wygasa jednak dopiero w czerwcu, więc do ustalenia pozostały jeszcze szczegóły sprzedaży Szkota do tureckiego klubu.

Pół roku przed upływem kontraktu kwota jaką może otrzymać poznański klub za lewego obrońcę nie jest zbyt wysoka, ale mimo to Konyaspor w ostatnich latach miał problemy z wysokimi kwotami za piłkarzy sprowadzanych z Europy. Władze tureckiego klubu przedstawiły jednak Lechowi plan płatności i oczekują na jego akceptację.

Jak przyznają tureckie media, Barry Douglas przebywa na zgrupowaniu z Lechem na Cyprze, gdzie oczekuje na informacje z Konyasporu. "Finalizacja transferu Szkota powinna nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni" - twierdzi serwis konspor.com.

Barry Douglas otrzymał też ofertę przedłużenia umowy z Lechem Poznań. Póki co na nią jednak nie odpowiedział. Wiadomo, że sprowadzeniem Szkota zainteresowana jest także Legia Warszawa.

Więcej o: