W marcu w Toruniu mecz charytatywny dla Darcy Warda

Znana jest już data zawodów charytatywnych, z których to dochód przeznaczony zostanie na rzecz kontuzjowanego w sierpniu ubiegłego roku Darcy Warda.

Sternicy toruńskiego Klubu postanowili rozpocząć sezon właśnie od meczu dedykowanego Australijczykowi, który ma się odbyć 28 marca na Motoarenie.

- Zgodnie z moimi wcześniejszymi obietnicami, zawody na rzecz Darcy'ego odbędą się jeszcze przed sezonem ligowym. Wybraliśmy termin 28 marca, ponieważ "Lany Poniedziałek" od lat kojarzy się kibicom żużla w Polsce właśnie z czarnym sportem. W tym roku PGE Ekstraliga startuje nieco później, dlatego też postanowiliśmy wykorzystać tę datę - powiedział Przemysław Termiński, właściciel klubu.

Trwają rozmowy z zawodnikami, którzy wstępnie wyrazili chęć uczestniczenia w meczu. - Od kilku dni staramy się skompletować listę startową. Po wielu konsultacjach zdecydowaliśmy się na mecz dwóch drużyn, na zasadach podobnych, jakie obowiązują w PGE Ekstralidze. Dopóki nie mamy potwierdzeń nie chciałbym mówić o nazwiskach, jednak mogę zapewnić, że obsada meczu zapowiada się wybornie, a pamiętajmy, że jego charakter jest czysto charytatywny. Po zawodach zamierzamy rozegrać wyścig memoriałowy im. Mariana Rosego. Sam z niecierpliwością czekam już na ten mecz - kontynuuje właściciel Klubu Sportowego Toruń.

Jak się okazuje, mecz dla Darcy Warda oraz Memoriał im. Mariana Rosego na stałe mają wpisać się w kalendarz rozgrywek żużlowych w Polsce. - W tym roku zdecydowaliśmy się rozegrać zawody według schematu ligowego z dodatkowym biegiem memoriałowym. Od przyszłego sezonu chcemy już systematycznie rozgrywać sam Memoriał, który będzie turniejem indywidualnym. Chcemy, by sezon żużlowy rozpoczynał się właśnie na Motoarenie, która niejednokrotnie pokazała, że nie straszne jej są warunki atmosferyczne. Już teraz gorąco zapraszamy 28 marca 2016 roku na toruński stadion żużlowy. Cel jest szczytny, a zawody z pewnością rozgrzeją nas do czerwoności - zakończyła prezes KS Toruń, Ilona Termińska.

Więcej o: