Biegler ogłosił kadrę na Euro. Jest 5 zawodników Vive Tauron

Zgodnie z oczekiwaniami pięciu zawodników Vive Tauron Kielce zagra na mistrzostwach Europy. W składzie znaleźli się Sławomir Szmal, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Karol Bielecki i Piotr Chrapkowski.

Ostatecznie trener Michael Biegler zrezygnował z prawoskrzydłowego Roberta Orzechowskiego, rozgrywającego Piotra Masłowskiego, bramkarza Marcina Wicharego, młodego kołowego Tomasza Gębali i prawego rozgrywającego Andrzeja Rojewskiego. W składzie znaleźli się za to m.in Bartosz Konitz i Rafał Gliński. Obaj mogą z powodzeniem grać na środku rozegrania, a więc Michał Jurecki będzie miał na mistrzostwach Europy w roli playmakera aż dwóch zmienników. W składzie Bieglera jest również Jakub Łucak, zawodnik Vive Tauron Kielce, który w tym sezonie jest wypożyczony do Śląska Wrocław.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy

Bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Tauron Kielce), Piotr Wyszomirski (Pick Szeged)

Skrzydłowi: Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Adam Wiśniewski, Michał Daszek (obaj Orlen Wisła Płock), Jakub Łucak (Śląsk Wrocław)

Rozgrywający: Michał Jurecki, Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Chrapkowski (wszyscy Vive Tauron Kielce), Bartosz Konitz (Orlen Wisła Płock), Michał Szyba (Gorenje Velenje), Rafał Gliński (Górnik Zabrze),

Kołowi: Bartosz Jurecki (Chrobry Głogów), Piotr Grabarczyk (HSV Hamburg), Kamil Syprzak (FC Barcelona)

Więcej o:
Copyright © Agora SA