Cracovia zbuduje ośrodek treningowy w Rącznej. Umowa dzierżawy podpisana

Podpis pod umową dzierżawy złożyli Janusz Filipiak, prezes Cracovii, i Paweł Miś, wójt gminy Liszki.

- To historyczna chwila dla naszej gminy. Rzadko się zdarza, by tak zacne osoby inwestowały poza Krakowem - stwierdził wójt Miś i wręczył prezesowi Filipiakowi upominki: szalik z napisem "Gmina Liszki" i m.in.... kiełbasę lisiecką. W rewanżu otrzymał koszulkę Cracovii z numerem 10 i własnym nazwiskiem.

Uroczystość podpisania umowy dzierżawy odbyła się w gminnym ośrodku kultury. Plany zakładają, że w pobliskiej Rącznej powstanie baza z czterema boiskami (jedno ze sztuczną nawierzchnią), trybuną i zapleczem szatniowym. Władze klubu przekonują, że robią to głównie ze względu na młodzież. Wyłożą na inwestycję ok. 8 mln złotych.

- To centrum jest nam bardzo potrzebne. W Krakowie nie dałoby się znaleźć takiego terenu, a ten jest bardzo korzystny. Z Salwatora można tu dojechać w nieco ponad 20 minut, więc nie będzie problemów. Podkreślam, że budujemy centrum pro publico bono, czyli dla drużyn juniorskich. Boiska będziemy udostępniać też młodzieży z gminy Liszki - tłumaczy Filipiak.

Przede wszystkim mecze w Rącznej będą rozgrywać zespoły rezerw i juniorów. Nie wiadomo jeszcze, jak często pod Liszkami trenować będzie pierwsza drużyna. - Jeszcze za wcześnie, by o tym mówić. Wszystko będzie zależało od trenera - mówi Filipiak.

Więcej o: