ME w piłce ręcznej. Z biletem na mecz za darmo krakowską komunikacją miejską

Przez ponad dwa tygodnie Kraków i Tauron Arena będą gościć kibiców piłki ręcznej podczas mistrzostw Europy. W dniu meczów posiadacze biletów mogą jeździć za darmo komunikacją miejską.

Euro 2016 w piłce ręcznej mężczyzn w Krakowie rozpocznie się w piątek meczem między drużynami Francji i Macedonii, a jeszcze tego samego wieczoru o awans do fazy głównej rozgrywek powalczą Polacy i Serbowie.

Organizator imprezy i służby miejskie dopięły kwestię organizacji dojazdów do Tauron Areny w dniach meczów. Kibice, którzy chcą przyjechać samochodem, mogli zarezerwować miejsce postojowe przy obiekcie za 30 zł już podczas zakupu biletów. Większość parkingu jest już zajęta.

Udało się też zorganizować Park & Ride na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego (wjazd od ul. Bora-Komorowskiego). Z parkingu będzie kursował bezpłatny autobus do oddalonej o około 1,5 km Tauron Areny (przed meczami i po nich). Koszt Park & Ride to 20 zł za dzień. Dodatkowe opłaty za postój na czas meczów szykują pobliskie centra handlowe: Kraków Plaza, Decathlon i M1.

Zarówno z parkingów, jak i z każdego innego miejsca w Krakowie do Tauron Areny będzie można dojechać za darmo tramwajem lub autobusem. Podczas kontroli wystarczy pokazać bilet na mecz Polaków (ważny danego dnia). Kibice mogą liczyć na wzmocnienia na liniach tramwajowych jadących przez ul. Mogilską i al. Jana Pawła II.

- W dni powszednie dodatkowe tramwaje będą podstawiane na pętlę Wieczysta od godz. 23. Godziny odjazdów będą te same, z tym że będą odjeżdżać po dwa składy lub bardziej pojemne pojazdy - mówi Marcin Rosengarten, rzecznik ZPRP.

Podczas meczów weekendowych wzmocnienia pojawią się już od godz. 16. Te zasady obowiązują tylko w dniach meczów Polaków.

Dojazd komunikacją miejską

W pobliże hali można dostać się komunikacją miejską - to zdecydowanie najlepsza forma transportu podczas mistrzostw Europy. Przystanki przy Tauron Arenie ma kilkanaście linii autobusowych i tramwajowych.

Tramwaje:

* przystanek Tauron Arena / aleja Pokoju - linie nr: 1, 14, 22, 62 (nocna)

* przystanek Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej / aleja Jana Pawła II) linie nr: 4, 5, 9, 10, 52, 64 (nocna)

Autobusy:

przystanek: Tauron Arena Kraków / aleja Pokoju - linie nr: 128, 662 (nocna)

przystanek: Wieczysta - linie nr: 124, 424, 664 (nocna)

przystanek: Tauron Arena Kraków: linia nr 128

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.pl

Jak dojechać do Tauron Areny Kraków z dworca kolejowego? Na przystanku Dworzec Główny zatrzymują się linie nr: 4, 10, 14, 52, 62, 64 i autobusy: 124, 424. Na przystanku Dworzec Główny Tunel zatrzymuje się linia tramwajowa nr 5.

Zobacz wideo
Więcej o: