Sportowiec 2015. Były medale są nominacje

Patrycja Maliszewska i Żaneta Iwaszuk to kolejne osoby nominowane do tytułu najlepszego sportowca 2015 roku w województwie podlaskim w XX Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Wyniki XX Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej zostaną ogłoszone 30 stycznia na gali połączonej z balem sportu. Wówczas nagrody zostaną przyznane w następujących kategoriach: najlepszy sportowiec, najlepszy trener, nadzieja olimpijska, najlepszy zawodnik w grach zespołowych, najlepszy trener w grach zespołowych, najlepszy zawodnik niepełnosprawny. Do tytułu najlepszego sportowca nominowana jest m.in. Patrycja Maliszewska i Żaneta Iwaszuk.

Patrycja Maliszewska to najbardziej utytułowana łyżwiarka z toru krótkiego w Polsce. W 2015 roku zawodniczka Juvenii Białystok zdobyła kolejne w swej karierze medale na mistrzostwach Europy. Na zawodach w Holandii wywalczyła brązowy krążek na swoim koronnym dystansie 500 metrów, a ponadto na trzecim miejscu uplasowała się w wieloboju. Została tym samym pierwszą medalistką mistrzostw Europy w wieloboju w historii polskiego łyżwiarstwa. Obecny sezon Patrycja Maliszewska również zaczęła dobrze (wygrany finał B na zawodach Pucharu Świata w Montrealu), ale też miała ogromnego pecha. Na zawodach w Toronto łyżwiarka zaliczyła upadek, który skończył się poważną kontuzją (złamana kość piszczelowa i strzałkowa).

Żaneta Iwaszuk to z kolei strzelczyni Kalibra Białystok. Zawodniczka ta jest objęta programem przygotowań olimpijskich. W 2015 roku brała udział w zawodach z cyklu Pucharu Świata w Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Na mistrzostwach Europy w konkurencji karabin pneumatyczny zajęła szóste miejsce. Z kolei dwa złote i srebrny medal wywalczyła na młodzieżowych mistrzostwach Polski. Ponadto Iwaszuk uplasowała się na trzeciej pozycji w prestiżowych zawodach Polish Open Kaliber 2015. Jest też ona aktualną rekordzistką Polski w konkurencji karabin pneumatyczny 40 strzałów.