Lech Poznań ogłosił kadrę na zgrupowanie na Cyprze. Tylko jeden napastnik

Dawid Kownacki to jedyny napastnik, który znalazł się w kadrze Lecha Poznań na pierwsze zimowe zgrupowanie. Na Cypr polecą w czwartek dwaj młodzi gracze, którzy rozpoczęli przygotowania z drużyną Jana Urbana.

Po przesunięciu do drużyny rezerw Piotra Kurbiela i wobec faktu, że Marcin Robak długo jeszcze nie będzie zdolny do gry po operacji stawu skokowego, mistrzowie Polski zostali z jednym napastnikiem w kadrze. Jest nim Dawid Kownacki, który wprawdzie jako junior grywał w ataku, ale już np. trener Maciej Skorża częściej wystawiał nastolatka w roli skrzydłowego.

Na Cypr poleci oczywiście jedyny nowy gracz "Kolejorza", Hiszpan Sisi oraz Maciej Wilusz i Mateusz Lis, którzy zostali zimą ściągnięci z wypożyczeń do innych klubów. Ponadto trener Jan Urban dał od początku przygotować szansę pokazania się trzem zawodnikom rezerw i dwóch z nich też znalazło się w kadrze na obóz. To obrońca Tomasz Dejewski i pomocnik Kamil Jóźwiak. W Poznaniu zostanie młody bramkarz Adam Makuchowski.

W sumie na zgrupowaniu w mieście Aija Napa będzie 23 graczy Lecha Poznań. "Kolejorz" planuje zagrać tam tylko jeden sparing i będzie to zaplanowany na 19 stycznia pojedynek z FK Ufa, w którym występuje m.in. Haris Handzić, były gracz zespołu z Bułgarskiej. Nazajutrz lechici wrócą do kraju.

Kadra Lecha Poznań na zgrupowanie na Cyprze

Bramkarze: Krzysztof Kotorowski, Mateusz Lis, Jasmin Burić; obrońcy: Tomasz Kędziora, Kebba Ceesay, Tamas Kadar, Marcin Kamiński, Dariusz Dudka, Barry Douglas, Maciej Wilusz, Paulus Arajuuri, Tomasz Dejewski; pomocnicy: Łukasz Trałka, Szymon Pawłowski, Abdul Aziz Tetteh, Gergo Lovrencsics, Karol Linetty, Sisi, Maciej Gajos, Dariusz Formella, Darko Jevtić, Kamil Jóźwiak; napastnik: Dawid Kownacki.

Więcej o: