Transfery. Barry Douglas odejdzie zimą z Lecha Poznań do klubu z Turcji?

Siódmy zespół tureckiej Superligi, Konyaspor chce tej zimy ściągnąć obrońcę Lecha Poznań Barry'ego Douglasa - twierdzi serwis konspor.com.

Turecki klub szuka lewego obrońcy i wszystko wskazywało na to, że kupi na tę pozycję Heldera Lopesa z klubu Pacos de Ferreira. Tymczasem pojawiła się informacja, że ze względów finansowych Konyaspor zdecyduje się na tańszego gracza od wycenianego na 1,3 mln euro Portugalczyka.

Nowym kandydatem do gry w tureckim zespole ma być Barry Douglas z Lecha Poznań. Władze klubu z miasta Konya nie chcą czekać na wygaśnięcie kontraktu Szkota z "Kolejorzem" (obecna umowa obowiązuje do końca sezonu), tylko ściągnąć piłkarza już w tym okienku transferowym.

Barry Douglas, którego wartość rynkowa jest szacowana na 750 tys. euro, gra przy Bułgarskiej od lata 2013 roku. Teraz jest w grupie zawodników, którym Lech Poznań zaproponował przedłużenie kontraktów. Wiadomo też, że zainteresowana Szkotem jest Legia Warszawa.

W Konyasporze występują już piłkarze znani z polskiej ekstraklasy. To były stoper Legii Warszawa Dossa Junior oraz Abdou Razak Traore, który był kiedyś gwiazdą Lechii Gdańsk. Obaj są w obecnym klubie od początku tego sezonu.

Czy Lech Poznań powinien sprzedać teraz Barry'ego Douglasa?
Więcej o: