Jastrzębski vs Cerrad Czarni. Radomianie bez Grzechnika

Po blisko miesięcznej przerwie siatkarze Cerradu Czarnych Radom, a także pozostałe ekipy z PlusLigi wznowią rozgrywki o punkty. W środę 13 stycznia podopieczni trenera Raula Lozano zmierzą się na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem

Tak długa przerwa w ekstraklasie spowodowana była turniejami kwalifikacyjnymi do igrzysk w Rio de Janeiro. Przypomnijmy, że reprezentacja Polski zajęła w Berlinie 3 miejsce i awansowała do majowych kwalifikacji w Tokio. W stolicy Niemiec rywalizowało trzech siatkarzy Cerradu Czarnych. Przyjmujący Wojciech Żaliński w barwach biało - czerwonych, rozgrywający Lukas Kampa w drużynie naszych zachodnich sąsiadów oraz libero Neven Majstorović w kadrze Serbii. Najwcześniej do Radomia wrócił z Berlina Majstorović. Libero Cerradu Czarnych wraz z kolegami z reprezentacji zakończył udział w kwalifikacjach już na fazie grupowej. Z kolei Żaliński i Kampa grali do końca [zespoły Niemiec i Polski walczyły o 3 miejsce, Polacy wygrali 3:2 - przyp. red.] i zameldowali się w klubie dopiero w poniedziałek 11 stycznia.

- Jedziemy na mecz do Jastrzębia we wtorek rano. Na miejscu wieczorem będziemy trenować. W środę w meczowej hali też mamy poranne zajęcia. Rzeczywiście będą to nasze pierwsze treningi w niemal pełnym składzie, już z kadrowiczami. Neven ćwiczył już z zespołem. Z kolei Lukas i Wojtek po wyczerpującym turnieju dostali dzień wolnego - mówi Robert Prygiel, II trener Cerradu Czarnych.

Nieprzypadkowo szkoleniowiec radomian użył stwierdzenia "w niemal pełnym składzie". Wszystko wskazuje, że w Jastrzębiu Zdroju "Wojskowi" będą musieli sobie radzić bez Bartłomieja Grzechnika. Środkowy bloku Czarnych doznał kontuzji.

- Bartek ma kłopoty z mięśniem i raczej nie będzie mógł być brany pod uwagę. To jednak nie znaczy, że jedziemy do Jastrzębia na wycieczkę. Będziemy walczyć, chcemy przywieźć do Radomia punkty. Owszem nasza gra stanowi niewiadomą, bo trenowaliśmy bez kadrowiczów, ale wyjdziemy na boisko by wygrać. Rywal jest mocny, jednak w naszej lidze to norma. - dodał trener Prygiel.

Tymczasem wydaje się, że gospodarze mogli efektywniej przygotować się do dalszej części sezonu. Na kwalifikacje z Jastrzębskiego pojechał jedynie Kanadyjczyk Toontje Van Lankvelta. Przyjmujący walczył w turnieju strefy NORCECA. W Edmonton najlepsi okazali się Kubańczycy, zaś Kanada, zajęła drugie miejsce. Pozostali zawodnicy w przerwie PlusLigi byli do dyspozycji trenera Marka Lebedewa.

Przed środowym spotkaniem warto przypomnieć aktualny bilans obu drużyn. Gracze trenera Lozano z ośmioma wygranymi i trzema porażkami zajmują 3. miejsce w tabeli. Gospodarze (6 zwycięstw i pięć porażek) okupują 8. lokatę.

Zestaw par 12 kolejki PlusLigi, środa 13 stycznia

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni Radom, środa 13 stycznia o godz. 18, transmisja w Polsacie Sport. W innych meczach: AZS Częstochowa - BBTS Bielsko - Biała, Asseco Resovia Rzeszów - Effector Kielce, MKS Będzin - Lotos Trefl Gdańsk, PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn, Łuczniczka Bydgoszcz - AZS Politechnika Warszawska, ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - Cuprum Lubin.