Górnik Zabrze. Oficjalnie: Jose Kante Martinez nowym piłkarzem klubu

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, Jose Kante Martinez został zawodnikiem Górnika Zabrze. To pierwszy Hiszpan w historii klubu z Roosevelta!

We wtorkowe przedpołudnie informowaliśmy, że Jose Kante Martinez, który do tej pory występował w cypryjskim AEK Larnaka, jeszcze do końca dnia powinien podpisać kontrakt z Górnikiem Zabrze. I rzeczywiście - sprawy potoczyły się bardzo szybko. 26-letni napastnik z Hiszpanii krótko po przylocie do naszego kraju związał się z zabrzańskim klubem półtoraroczną umową z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

- To wysoki, silny napastnik, charakteryzujący się dobrym wyskokiem do głowy. Poza tym fajnie gra tyłem do bramki. Jest technicznym zawodnikiem. To wesoły chłopak, ciekawy świata - tak o nowym napastniku Górnika mówi Adam Marciniak, były zawodnik zabrzańskiej drużyny, który obecnie występuje właśnie w Larnace.

Obecnie klub z Roosevelta ma więc trzech napastników - o miejsce w składzie Hiszpan będzie rywalizował z Szymonem Skrzypczakiem i Maciejem Korzymem. Przypomnijmy bowiem, że Marcin Urynowicz i Fabian Piasecki, którzy jesienią kandydowali do gry w ataku, zostali wystawieni na listę transferową. Obydwaj trenują z trzecioligowymi rezerwami Górnika.

Więcej o: