Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej 2016 w Katowicach. Szczegóły imprezy towarzyszącej

We wtorek o godzinie 9 w Ośrodku Sportowym Szopienice w Katowicach przy ul. 11 listopada rozpocznie się impreza towarzysząca turniejowi Men's EHF Euro 2016 dla uczniów katowickich szkół.

Facebook?  | A może Twitter? 

W imprezie weźmie udział ok. 250 uczniów z szkół podstawowych w wieku od 6 do 12 lat. W programie przewidziano naukę elementów piłki ręcznej poprzez gry i zabawy dla najmłodszych. Każdy z uczestników otrzyma przygotowane gadżety promujące mistrzostwa.

- Popularyzacja sportu wśród uczniów jest dla nas bardzo ważna. Chcemy, by młodzi ludzie mieli szansę poznać różne dyscypliny sportowe i być może w przyszłości je uprawiać - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W programie przewidziano mecz pokazowy zespołów: Dream Team AZS i Oldboy's AZS. W przerwach meczu zaprezentują się reprezentanci Polski w gimnastyce sportowej EvoGYM Team Polska.

W trakcie imprezy zostanie nadany tytuł Ambasadora Miasta Katowice Men's EHF Euro 2016 Zygfrydowi Nowakowi, który w polskiej reprezentacji narodowej rozegrał 142 spotkania (wielokrotny kapitan zespołu, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku, później szkoleniowiec zarówno zespołów męskich, jak i kobiecych, w 2014 roku otrzymał Order Odrodzenia Polski). Następnie odbędzie się spotkanie mistrzów Polski w piłce ręcznej z 1955 roku (AZS Stalinogród) oraz Klubu Seniora AZS z prezydentem Katowic oraz przedstawicielami Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Więcej o: