Trzech młodych piłkarzy trenuje z Lechem Poznań. Trójka odesłana do rezerw

Bramkarz Adam Makuchowski, obrońca Tomasz Dejewski i pomocnik Kamil Jóźwiak rozpoczęli z Lechem Poznań przygotowania do drugiej części sezonu ekstraklasy. Możliwe, że cała trójka znajdzie się w kadrze ?Kolejorza? na zimowe zgrupowania na Cyprze i w Hiszpanii.

Najmłodszy w tym gronie jest Kamil Jóźwiak, który dopiero w kwietniu osiągnie pełnoletność. Adam Makuchowski właśnie skończył 19 lat, a Tomasz Dejewski będzie miał w kwietniu 21. urodziny. Dla żadnego z nich nie jest to debiut na treningach pierwszej drużyny Lecha Poznań, bo wcześniej byli już zapraszani na jej zajęcia. Dwaj najmłodsi to zarazem młodzieżowi reprezentanci Polski. Dejewski i Jóźwiak byli w tym sezonie podstawowymi graczami drugiej drużyny i zdobyli w trzeciej lidze po dwie bramki dla zespołu Ivana Djurdjevicia.

- Jóźwiak i Dejewski to dwójka, która w rundzie jesiennej pokazała się z najlepszej strony. Już wtedy byli pod obserwacją sztabu szkoleniowego. Jóźwiak to perspektywiczny zawodnik, który ma duży potencjał. Wciąż jednak przed nim dużo pracy. Dejewski jest bardziej doświadczony i trenował już w przeszłości z pierwszą drużyną. Dla niego to tymczasowe przejście do pierwszego zespołu może być łatwiejsze - mówi na lechpoznan.pl Ivan Djurdjević.

W przeciwną stronę, czyli z pierwszej do drugiej drużyny "Kolejorza" podążyli pomocnicy Krystian Sanocki i Niklas Zulciak oraz napastnik Piotr Kurbiel. Do drugiej rundy rozgrywek przygotowują się teraz z ekipą rezerw.

Więcej o: