Kasper Hamalainen po odejściu z Lecha Poznań podpisał kontrakt z Legią Warszawa

Kontrakt na 3,5 roku podpisał z Legią Warszawa Kasper Hamalainen, który przez trzy ostatnie lata grał w Lechu Poznań. - Rozumiem całą otoczkę tego transferu, ale to tylko mnie dodatkowo motywuje - mówi na oficjalnej stronie stołecznego klubu.

Reprezentant Finlandii grał w Lechu Poznań od początku 2013 roku. Wypełnił swój trzyletni kontrakt i z końcem grudnia odszedł jako wolny zawodnik. Rozmawiał z zagranicznymi klubami, ale w piątek wylądował w Warszawie, by przejść testy medyczne przed podpisaniem umowy z Legią. Podpis złożył w poniedziałek, o czym klub poinformował na swojej stronie internetowej. Kasper Hamalainen będzie graczem stołecznego klubu przez najbliższe 3,5 roku, a więc niemal do swoich 33. urodzin.

- W futbolu sprawy często toczą się bardzo szybko. Mój poprzedni kontrakt skończył się i nagle okazało się, że Legia jest jedynym klubem, który oferuje mi dokładnie takie warunki, jakich oczekiwałem - nie tylko jeśli chodzi o finanse, ale także długość kontraktu. Bardzo spodobało mi się takie podejście i im dłużej o tym myślałem, tym bardziej byłem przekonany do przyjęcia oferty Legii - mówi piłkarz na legia.com

Kasper Hamalainen dodaje też: - Legia to wielki klub, co do którego mam pewność w jakim kierunku chce podążać. Najpierw mistrzostwo Polski, potem Liga Mistrzów. To jest całkowicie zgodne z moimi planami, więc jestem pewien, że mogę pomóc klubowi osiągnąć te cele.

Fin podkreśla, że rozumie doskonale, w jakim transferze bierze udział, choć akurat w tym przypadku trudno mówić o transferze, skoro przeszedł na Łazienkowską jako wolny zawodnik, - To zawsze duża rzecz, kiedy do Legii dołącza zawodnik z przeszłością w Lechu. Szczerze mówiąc, nie sądziłem, że przydarzy się to i mnie. Rozumiem całą otoczkę tego transferu, ale to tylko mnie dodatkowo motywuje - twierdzi.

Więcej o: