Górnik Zabrze. Trafił na listę transferową, ale na obóz pojechał. Dlaczego?

Ci spośród piłkarzy Górnika Zabrze, którzy zostali wystawieni na listę transferową, na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego mieli nie jechać. Dla Rafała Kurzawy zrobiono jednak wyjątek.

Od poniedziałku zespół Górnika Zabrze przebywa na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim. Zastanowiło nas jednak, dlaczego w wytypowanej przez Leszka Ojrzyńskiego kadrze znalazł się Rafał Kurzawa. Ten 23-letni pomocnik dopiero co trafił na listę transferową, a klub informował przecież, że jej "członkowie" do Grodziska Wielkopolskiego nie pojadą. Skąd więc obecność Kurzawy? Okazuje się, że to efekt problemów Erika Grendela, który nie jest jeszcze w pełni sił po kontuzji. Owszem, Słowak bierze udział w zgrupowaniu, ale Ojrzyński chce, by liczba stuprocentowo zdrowych piłkarzy - mówiąc kolokwialnie - się zgadzała. Miejsce dla Kurzawy w kadrze na zgrupowanie nie zmienia więc faktu, że Górnik czeka na oferty zainteresowanych jego transferem.

Dodajmy, że prawdopodobnie we wtorek do Grodziska Wielkopolskiego dotrze Paweł Golański. Nowy obrońca zabrzańskiego zespołu musiał polecieć do Rumunii, by załatwić formalności związane z rozstaniem z ASA Targu Mures.

Który klub zdobędzie wiosną najmniej punktów?
Więcej o: