Stal Stalowa Wola rozpoczyna treningi. Na razie bez trenera

W poniedziałek zespół Stali Stalowa Wola rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej. Po rozstaniu z trenerem Jaromirem Wieprzęciem zawodnicy przez kilka dni trenować będą pod okiem Andrzeja Kasiaka, dotychczasowego asystenta, jednego z kandydatów na szkoleniowca Stalówki.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Zespół Stali Stalowa Wola wciąż pozostaje bez trenera . Po tym jak początkiem stycznia klub za porozumieniem stron rozstał się z Jaromirem Wieprzęciem trwają poszukiwania nowego szkoleniowca. Z grona kandydatów wypadł ostatnio Sławomir Adamus, który w przeszłości kilka razy prowadził pierwszą drużynę Stalówki. W grze wciąż pozostają Andrzej Kasiak, Daniel Purzycki i Rafał Wójcik. - Cały czas analizujemy sytuację. Niebawem podejmiemy decyzję - ucina temat prezes piłkarskiej spółki akcyjnej Stali, Mariusz Szymański.

Kto z wymienionej trójki ma największe szanse na poprowadzenie stalowowolskiego zespołu wiosną? Wydaje się, że Kasiak. To dotychczasowy asystent trenera Wieprzęcia. Dobrze zna realia panujące w klubie i zawodników. To on ma w poniedziałek rozpocząć przygotowania do rundy wiosennej.

Za Purzyckim przemawia natomiast awans z Pogonią Siedlce do I ligi. W dodatku to były zawodnik Stalówki. Najmniejsze szanse ma Wójcik. Trener "z zewnątrz", który niedawno został zwolniony z pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice, gdzie był asystentem. Wójcik nie poradził sobie również w innym zespole z Podkarpacia, w Stali Mielec.

W trakcie przygotowań do rundy wiosennej Stalówkę czeka dziewięć sparingów . Hutnicy zmierzą się m.in. ze Stalą Mielec, Stalą Rzeszów, Resovią, Motorem Lublin czy Puszczą Niepołomice.

Rozgrywki ligowe Stal wznowi 5 marca. Wówczas w Tarnobrzegu zmierzy się z Siarką.

Stal Stalowa Wola szuka trenera. "Zespół potrzebuje nowych bodźców"

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: