Ruch Chorzów i Piast Gliwice razem w Kamieniu. Trener Fornalik nie widzi problemu

Ruch Chorzów rozpoczął w poniedziałek zgrupowanie w Kamieniu, gdzie od piątku nad formą pracuje już Piast Gliwice.

Gorące newsy i złośliwe komentarze. Dołącz do nas na Facebooku >>

Kamień służy sportowcom już od kilkudziesięciu lat. Sławę szczęśliwego miejsca zyskał za sprawą reprezentacji Polski w piłce nożnej w czasach, gdy prowadził ją Kazimierz Górski. "Trener tysiąclecia" zaszywał się tam razem z drużyną przed ważnymi spotkaniami na Stadionie Śląskim.

W 2007 roku tuż przed wejściem do hotelu Olimpia odsłonięto tablicę upamiętniającą tamte wydarzenia. Znajduje się na niej cytat z wypowiedzi zmarłego w 2006 roku trenera Górskiego: "Ja sobie kiedyś piłkarzy przygotowywałem, przez lata, na zimowych i letnich zgrupowaniach. I robiliśmy światowe wyniki szykując się w Kamieniu".

To właśnie w 2007 roku ośrodek odzyskał dawny blask. Obok odremontowanego hotelu oddano wtedy do użytku boisko ze sztuczną nawierzchnią. Murawa jest oświetlona, więc spokojnie można pracować także po zmroku.

Obecnie w Kamieniu nad formą pracują dwa śląskie kluby. - Piast zapytał czy mógłby przedłużyć swój pobyt w Kamieniu o jeden dzień i być przez ten czas w ośrodku wspólnie z nami. Nie widzę w tym żadnego problemu - mówi Waldemar Fornalik, szkoleniowiec Ruchu.

Niebiescy zabrali do Kamienia 26 zawodników, ale kadra wkrótce może się powiększyć. Szanse na podpisanie umów wciąż mają Łukasz Hanzel, Łukasz Moneta i Maciej Jankowski. Niebiescy nie zrezygnowali również z pomocnika Legii Bartłomieja Kalinkowskiego.

Więcej o: