Wisła Kraków rozpoczyna przygotowania

W poniedziałek 11 stycznia Tadeusz Pawłowski zacznie pisać swoją historię w Wiśle. - Chcę, by była pozytywna - podkreślał szkoleniowiec drużyny z ul. Reymonta.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl Wiślacy w poniedziałek o godz. 15 po raz pierwszy spotkają się z nowym trenerem. Pawłowski do piłkarzy nie dzwonił, bo wkrótce i tak się z nimi lepiej zapozna. - Rozmawiał za to z Patrykiem Małeckim i bardzo się cieszę, że ta sprawa została sfinalizowana - mówi Pawłowski.

Małecki i Zdenek Ondrasek to pierwsze transfery Wisły w tym roku. Klub ich jeszcze nie potwierdził, bo obaj zawodnicy mieli przejść badania medyczne. Zwykle to formalność. Piotr Dunin-Suligostowski, prezes Wisły, zapewnił, że to nie ostatni nowi zawodnicy, którzy trafią na Reymonta w zimowym oknie transferowym.

- Musimy wzmocnić ofensywę - zaznacza trener Pawłowski. - Musimy grać bardziej agresywnie. Dlatego zwiększenie rywalizacji w ataku da mi możliwość rotacji czy też efektywnych zmian w trakcie spotkania. Większość trenerów po 60 minutach zmienia skrzydłowych i powinniśmy mieć podwojone czy nawet potrojone możliwości. Zdecydowanie trzeba wzmocnić prawe skrzydło, ale transfery lubią ciszę.

Wisła przez dwa tygodnie będzie ćwiczyć w bazie treningowej w Myślenicach. Pod koniec na piątek mam zaplanowany sparing (22 stycznia z MSK Żylina ze słowackiej ekstraklasy). - Później wyjeżdżamy do Turcji, gdzie rozegramy trzy sparingi. Po powrocie zagramy z Górnikiem Zabrze w piątek, tydzień przed pierwszym ligowym meczem we Wrocławiu. To bardzo ważny mecz dla mnie, dla klubu, ponieważ chcę, abyśmy zaczęli od wygranej - zaznacza Pawłowski.

Zgrupowanie w Turcji rozpocznie się 23 stycznia. Tam zmierzą się z węgierskim Ferencvarosem Budapeszt, bułgarskim Botewem Płowdiw, a na koniec obozu zamiast z Dynamem Mińsk zagrają z Hajdukiem Split, trzecim zespołem chorwackiej ekstraklasy.

Więcej o: