GKS Tychy. Mateusz Grzybek w drodze do Ekstraklasy. Zostanie na Śląsku?

GKS Tychy rozpoczyna w poniedziałek przygotowania do rundy rewanżowej drugiej ligi. Na pierwszych zajęciach pojawi się m.in. pomocnik z Ukrainy.

Kulisy sportowych wydarzeń na Śląsku. Dołącz do nas na Facebooku >>

Śląscy piłkarze będą mieli nad czym zimą pracować. Zespół trenera Kamila Kieresia po pierwszej części sezonu jest szósty ze stratą ośmiu punktów do miejsca dającego bezpośredni awans do pierwszej ligi.

Straty ma odrabiać odmieniony zespół. Stąd i kadrowe zmiany. Wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu otrzymał Damian Szczęsny. Ponadto tyski klub skorzystał z opcji skrócenia wypożyczenia Piotra Okuniewicza z Górnika Łęczna. W Tychach nie będzie też grał dłużej Michał Grunt.

Spekulowano również, że zespół opuści Mariusz Zganiacz, ale klub na razie nie potwierdził tej informacji. GKS może też opuścić Mateusz Grzybek. W tyskim klubie usłyszeliśmy, że 20-letnim pomocnikiem interesują się Ruch Chorzów i Termalika Bruk-Bet Nieciecza. Wcześniej o Grzybka starało się również Podbeskidzie Bielsko-Biała. Problemem jest jednak wysoka kwota odstępnego, którą określa ekwiwalent za wyszkolenie piłkarza.

Kto może wzmocnić drugoligowca? Sztab szkoleniowy tyskiej drużyny ponownie będzie przyglądał się Aleksandrowi Januszkiewiczowi - pomocnikowi GKS-u Katowice, który na testach przebywał już w grudniu. 21-letni zawodnik będzie trenował z GKS przynajmniej do sobotniego meczu kontrolnego z MKS Kluczbork.

Na pierwszym treningu ma się również stawić ukraiński pomocnik Stepan Hirskyj (ostatnio Chrobry Głogów), który pokazał się z dobrej strony w grudniowych sparingach GKS-u.

Zabraknie na pewno Tomasza Boczka. Środkowy obrońca GKS-u w trakcie zimowej przerwy poddał się operacji uszkodzonej łątkoki. Zawodnika czeka przynajmniej sześć tygodni przerwy.

Plan sparingowych meczów GKS Tychy przed rundą wiosenną wzbogacił się o kolejne gry. Podopieczni Kamila Kieresia rozegrają dodatkowo sześć spotkań, w tym m.in. z czeskimi drużynami.

Tyszanie dwukrotnie zmierzą się z Banikiem Ostrava, najpierw z pierwszym zespołem grającym w czeskiej ekstraklasie, a następnie z drugą drużyną tego klubu. Próbą generalną przed rozpoczęciem rundy rewanżowej będzie dla GKS-u dwumecz z Rozwojem Katowice, a także innym czeskim zespołem - MFK Havirzov.

Dodatkowe sparingi GKS Tychy przed rundą wiosenną

20 stycznia, g. 15. - GKS - Sokół Aleksandrów Łódzki (Tychy)

23 stycznia, g. 15. - GKS - Broń Radom (Tychy)

30 stycznia, g. 15. - GKS - Banik Ostrava (Tychy)

3 luty, g. 15: - GKS - ŁKS Łódź (Tychy)

10 luty, g. 16. - GKS - Banik Ostrava B (Tychy)

27 luty, g. 16. - MFK Havirzov - GKS (Havirzov)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.