Kwalifikacje olimpijskie do Rio 2016. Polacy pokonali Niemców. 22 punkty Bartosza Kurka

Po pięciosetowym horrorze Polska reprezentacja pokonała w Berlinie Niemców w meczu o trzecie miejsce turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. 22 punkty dla biało-czerwonych zdobyli Bartosz Kurek i Michał Kubiak.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

W niedzielnym meczu Polski z Niemcami wystąpiło trzech siatkarzy Asseco Resovii. Od pierwszych minut na zagrali atakujący Bartosz Kurek i libero Damian Wojtaszek. W trakcie spotkania na boisku pojawił się też rozgrywający Fabian Drzyzga.

Kurek obok Michała Kubiaka, kapitana polskiej reprezentacji, był najlepiej punktującym zawodnikiem biało-czerwonych. Obaj zawodnicy zdobyli po 22 punkty. Kurek atakował z 43 procentową skutecznością i zaliczył jeden blok punktowy.

Polacy po niezwykle emocjonującym meczu pokonali Niemców 3:2 (20:25, 25:22, 16:25, 28:26, 16:14), dzięki czemu zajęli trzecie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, które w tym roku odbędą się w Rio de Janeiro. Tym samym biało-czerwoni zapewnili sobie udział w turnieju interkontynentalnym w Tokio. Będzie to ostatnia okazja do wywalczenia awansu na olimpiadę. W Japonii oprócz gospodarzy wystąpią reprezentacje Polski, Chin, Iranu, Australii, Kuby lub Kanady (przegrany z finału kwalifikacji, które odbywają się w Kanadzie), Wenezueli oraz przegrany finału w Berlinie czyli Francja lub Rosja.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: