Turniej kwalifikacyjny w Tokio. Kto zagra, kto awansuje?

Dzięki zwycięstwu nad Niemcami 3:2 w niezwykle zaciętym meczu o 3. miejsce turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk, który odbywa się w Berlinie, polscy siatkarze wciąż mają szansę na wyjazd do Rio. Z kim zmierzą się w turnieju interkontynentalnym w Japonii?

Polacy zajęli trzecie miejsce w Berlinie i od 14 maja do 5 czerwca zagrają o kwalifikację olimpijską w Tokio (dokładna data nie jest jeszcze znana).

Tam, oprócz gospodarzy i Polaków zagrają też, Chiny, Iran i Australia, Kuba lub Kanada (przegrany z finału kwalifikacji, które odbywają się w Kanadzie) oraz Wenezuela i przegrany z berlińskiego finału, czyli Rosja lub Francja. Turniej będzie się toczył systemem każdy z każdym.

W Japonii o awans będzie zdecydowanie łatwiej, ponieważ na uczestników czekają aż cztery bilety do Rio. Trzy zgarną najlepsze zespoły tego turnieju, a czwarty zarezerwowany jest dla najlepszej ekipy azjatyckiej (Japonia, Chiny, Iran, Australia), bowiem turniej ten będzie jednocześnie kwalifikacją kontynentalną właśnie dla tych zespołów.

Andrzej Wrona relacjonuje turniej kwalifikacyjny do igrzysk na Snapchacie Sport.pl

Czy Polscy siatkarze zakwalifikują się do Igrzysk Olimpijskich w Rio?
Więcej o: