Drugi raz w tym sezonie Młodej Ligi Czarni lepsi od kielczan

Wzmocniony pięcioma siatkarzami z plusligowej ekipy Cerradu Czarnych młodzieżowy zespół radomskiego klubu zdobył pierwsze w 2016 roku punkty do klasyfikacji Młodej Ligi. Podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego pokonali Effectora Kielce 3:1.

Bartłomiej Bołądź, Artur Szalpuk, Bartłomiej Grzechnik, a także Adam Kowalski i Jakub Zwiech to gracze, których kibice siatkówki w Radomiu kojarzą głównie z występów w PlusLidze. Ale tym razem wymienieni zasilili drużynę RCS -u Czarnych, by powalczyć o punkty Młodej Ligi. No i okazało się, że wzmocnienia były słuszne. Gospodarze ostatecznie pokonali kielczan po twardej walce. Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był Bołądź. Atakujący radomian zdobył 26 punktów. Z kolei środkowy Grzechnik i skrzydłowy Szalpuk dorzucili odpowiednio 13 i 11 oczek.

Warto dodać, że to już drugie zwycięstwo młodzieżowego zespołu Czarnych z Effectorem w tym sezonie. Na terenie przeciwnika radomianie również wygrali 3:1.

RCS Cerrad Czarni Radom - Effector Kielce 3:1 (23:25, 25:22, 25:22, 25:22).

RCS Czarni: Zugaj, Bołądź, Wasilewski, Grzechnik, Szalpuk, Zwiech, Filipowicz (libero) oraz Zdrojewski, Moniak, Laskowski, Pluta, Kowalski (libero).

Więcej o: