Joanna Jędrzejczyk wśród najlepszych sportowców w Polsce

Mistrzyni mieszanych sztuk walki najpopularniejszej na świecie organizacji UFC, zawodniczka Berkutu Arrachion Olsztyn, zajęła siódme miejsce w 81. plebiscycie na najlepszego sportowca Polski minionego roku. - To bardzo przyjemne uczucie zostać wyróżnionym w tak zacnym gronie - mówi Joanna Jędrzejczyk.

Najlepszych polskich sportowców wybierali czytelnicy "Przeglądu Sportowego" i telewidzowie, a oddawanie głosów odbywało się w dwóch etapach. W pierwszym, za pomocą wysyłanych pocztą kuponów oraz drogą internetową wyłoniono czołową dziesiątkę, którą ogłoszono na początku sobotniej gali w Warszawie. O ostatecznej kolejności decydowały wysyłane następnie przez kibiców sms-y.

MMA po raz pierwszy docenione

Po raz pierwszy w historii plebiscytu, w gronie nominowanych znalazł się przedstawiciel MMA. To olsztynianka, mistrzyni organizacji UFC, Joanna Jędrzejczyk. Wśród nominowanych sportowców, Jędrzejczyk zajęła siódme miejsce. - Jest to bardzo przyjemne uczucie zostać wyróżnionym w tak zacnym gronie - przyznaje zawodniczka. - Już sama nominacja do najbardziej prestiżowego plebiscytu w naszym kraju jest bardzo budująca. Cieszę się, że zostałam doceniona.

I dodaje: - Gdy trzeba przemawiać przed szerszym gronem ludzi, zawsze czuję lekki stres. Trzeba jednak zaznaczyć, że wszystkie emocje, które mi towarzyszyły, były bardzo pozytywne.

Popularna "JJ" w marcu 2015 roku została mistrzynią wagi słomkowej (do 52 kg), w efektowny sposób nokautując Amerykankę Carlę Esparzę już w drugiej rundzie. Trzy miesiące później w niemniej spektakularny sposób z kwitkiem odprawiła kolejną Amerykankę, Jessikę Penne, a 15 listopada w Melbourne wygrała swoją piątą walkę w UFC zwyciężając z Kanadyjką Valerie Letourneau.

- Statuetka, którą otrzymałam pokazuję, że ludzie powoli przekonują się do MMA - zauważa fighterka. - Społeczeństwo nie traktuje tego jako brutalnej bijatyki, tylko jako jedną z dyscyplin sportu. Widzą w nas sportowców i to jest coś wspaniałego. MMA cały czas zwiększa swój zasięg, a w przyszłości ten sport będzie bardzo popularny.

Najlepszym sportowcem Polski...

... w 2015 roku został Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski w piłkę nożną. Drugie miejsce w plebiscycie zajęła pochodząca z Rawicza młociarka Anita Włodarczyk, a trzecie tenisistka Agnieszka Radwańska.

Podczas gali przyznano również dodatkowe wyróżnienia. I tak m.in. tytułem trenera roku uhonorowano szkoleniowca piłkarskiej reprezentacji Polski Adama Nawałkę. Odkryciem roku został Jan Świtkowski, brązowy medalista mistrzostw świata w pływaniu, a statuetkę "Superczempiona" otrzymała Otylia Jędrzejczak (pływanie).

Dziesięciu najlepszych sportowców Polski 2015 roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i TVP: 1. Robert Lewandowski (piłka nożna) 2. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka) 3. Agnieszka Radwańska (tenis) 4. Paweł Fajdek (lekkoatletyka) 5. Michał Kubiak (siatkówka) 6. Piotr Małachowski (lekkoatletyka) 7. Joanna Jędrzejczyk (MMA) 8. Rafał Majka (kolarstwo) 9. Michał Jurecki (piłka ręczna) 10. Rafał Sonik (rajdy terenowe).

Więcej o: