W pierwszym sparingu Stal była mocniejsza od Górnika

Piłkarze ekstraklasowego Górnika rozegrali pierwszy mecz kontrolny w tym roku. Rywalem zespołu trenera Jurija Szatałowa była grająca o dwie klasy niżej Stal Mielec. Łęcznianie przegrali 1:2.

Mecz został rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Spotkanie zaczęło się dla gospodarzy źle, bo już na początku potyczki goście po uderzeniu Andreja Prokicia uzyskali prowadzenie. Nie cieszyli się nim długo, bo w 12. minucie Jakub Świerczok doprowadził do wyrównania. Niestety było to ostatnie trafienie gospodarzy w tym meczu. Natomiast jeszcze przed przerwą po raz drugi do bramki strzeżonej przez Silvio Rodicia znaleźli drogę mielczanie, tym razem za sprawą Bartosza Nowaka. Więcej goli już w tym meczu nie padło, choć w 90. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Tomasz Nowak, ale jego strzał z rzutu karnego obronił Tomasz Libera.

Trzeba jednak zaznaczyć, że łęcznianie zagrali bez m.in.: Łukasza Mierzejewskiego, Tomislava Bożica, Łukasza Tymińskiego i Grzegorza Bonina.

Do 12 stycznia Górnik będzie trenował u siebie, a potem wyjedzie na zgrupowanie do Mariampola. Na Litwie łęcznianie będą przebywali do 20 stycznia, a wcześniej - 16 stycznia rozegrają tam drugi sparing w tym roku - z FK Trakai.