Jan Świtkowski sportowcem Lubelszczyzny 2015 roku

W 54. Plebiscycie "Kuriera Lubelskiego" na najlepszego i najpopularniejszego sportowca Lubelszczyzny w minionym roku triumfował brązowy medalista mistrzostw świata w pływaniu Jan Świtkowski z lubelskiej Skarpy.

To wielki awans tego niezwykle utalentowanego młodego pływaka, który w stosunku do ubiegłorocznego plebiscytu przesunął się dokładnie o dziesięć pozycji. Niestety na przełomie roku wielu sportowców przebywa na zgrupowaniach, bądź bierze udział w zawodach, więc nie może osobiście przybyć na uroczystość. Z tego powodu na gali w restauracji Etiuda zabrakło zwycięzcy, a także Pawła Fajdka, Kingi Kołosińskiej, Moniki Brzostek, Przemysława Krajewskiego, Katarzyny Krawczyk i Jakuba Piątka. Na szczęście przy dzisiejszej technice nie ma rzeczy niemożliwych i nieobecni mogli podziękować za uznanie za pośrednictwem telebimu.

Wyniki plebiscytu: 1. Jan Świtkowski (pływanie), 2. Przemysław Krajewski (piłka ręczna), 3. Paweł Fajdek (lekkoatletyka - rzut młotem), 4. Jakub Piątek (sport motorowy), 5. Kinga Kołosińska/Monika Brzostek (siatkówka plażowa), 6. Grzegorz Bonin (piłka nożna), 7. Joanna Drabik (piłka ręczna), 8. Katarzyna Krawczyk (zapasy), 9. Justyna Marciniak (karate tradycyjne), 10. Adrian Kowal (boks)

Trenerem roku został szkoleniowiec piłkarzy ręcznych puławskich Azotów Ryszard Skutnik, który doprowadził drużynę do brązowego medalu mistrzostw Polski. Z kolei kategorię Młodzieżowiec Roku wygrała zapaśniczka Dominika Szynkowska z Suplesu Kraśnik.

Uroczyście też podziękowano dwóm znakomitym zawodniczkom, które w minionym roku zakończyły kariery sportowe - piłkarce ręcznej, wielokrotnej reprezentantce Polski Dorocie Małek i pięściarce - mistrzyni świata i Europy, olimpijce Karolinie Michalczuk.

Z uwagi na to, że była to jubileuszowa 10. Wojewódzka Gala Mistrzów Sportu nagrodzono też osoby, które w minionej dekadzie znacząco wpłynęły na rozwój sportu w naszym regionie. Wyróżnieni zostali: Konrad Firek (prezes Agrosu Zamość), Artur Kapelko (prezes Górnika Łęczna), Piotr Sawicki (ICRiS Start Lublin), Edward Sidoruk (dyrektor lubelskiego oddziału Totalizatora), Jerzy Witaszek (prezes Azotów Puławy) oraz Sabina Włodek, jako przedstawicielka MKS Selgros Lublin, za pasmo sukcesów tego klubu.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU