Sparing Developresu SkyRes Rzeszów z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski na remis

Po dwa sety wygrały zespoły Developresu SkyRes Rzeszów i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w piątkowym sparingu. Drugie spotkanie kontrolne rozegrane zostanie w poniedziałek w Rzeszowie.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Po sparingach z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów w piątek zagrały w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pierwsze dwa sety należały do gospodyń, które nieoczekiwanie łatwo wygrały do 17 i 19. Głównie za sprawą słabej dyspozycji rzeszowianek w przyjęciu i ataku. Skuteczność dopisała natomiast w dwóch kolejnych odsłonach. Do tego zespół trenera Jacka Skroka dobrze zaprezentował się w bloku. To przełożyło się na wynik. Trzeciego i czwartego seta Developres wygrał bez problemów do 14 i 17.

Dobry mecz w rzeszowskiej drużynie zagrała Ana Otasević. Środkowa nie wyszła w pierwszej "szóstce", ale nie przeszkodziło jej to w zdobyciu 15 punktów. Na dorobek Otasević złożyło się sześć bloków i as serwisowy. Skuteczność w ataku Otasević wyniosła 53 procent. 12 i 10 oczek zdobyły natomiast Justyna Raczyńska i Magdalena Hawryła.

Rzeszowianki aż 19 razy blokowały w piątek gospodynie. 10 bloków natomiast zanotowały siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego. Developres posłał siedem asów serwisowych, przy sześciu punktach z zagrywki zespołu KSZO. Drużyny atakowały na poziomie 33 procent. W przyjęciu lepiej zaprezentowały się miejscowe (38 proc. - 31 proc.)

Drugie spotkanie sparingowe pomiędzy Developresem a KSZO rozegrane zostanie w poniedziałek w Rzeszowie. Początek meczu o godz. 15.

Sety: 25:17, 19:25, 25:14, 25:17

Developres: Cabajewska (2 pkt.), Hawryła (10), Warzocha (5), Raczyńska (12), Jagodzińska (4), Skiba (5) i Borek (libero) oraz Otasević (15), Kapturska (9), Głaz (2), Bonczewa (2).

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: