Liga Mistrzów. Tomis Konstanca wycofał się z rozgrywek. Asseco Resovia najlepsza w grupie G!

Grupowy rywal Asseco Resovii w Lidze Mistrzów, Tomis Konstanca, wycofał się z rozgrywek. Prawdopodobnie zaplanowany na 20 stycznia mecz z mistrzami Rumunii, rzeszowianie wygrają walkowerem. Tym samym siatkarze z Rzeszowa mogą być już niemal pewni pierwszego miejsca w grupie G Ligi Mistrzów.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Klub z Konstancy od początku obecnego sezonu zmagał się z ogromnymi problemami finansowymi. Mimo to siatkarze mistrza Rumunii zdążyli rozegrać cztery spotkania w Lidze Mistrzów. Żadnego z nich nie wygrali, a w drugiej kolejce musieli uznać wyższość Asseco Resovii, która na wyjeździe pokonała Tomis 3:0. 20 stycznia miało dojść do rewanżu pomiędzy mistrzem Polski i Rumunii, ale wszystko wskazuje na to, że mecz się nie odbędzie. Na skutek wycofania się Tomisu z Ligi Mistrzów, Asseco Resovia wstrzymała rezerwację biletów na to spotkanie. Obecnie rzeszowski klub czeka na informacje z Europejskiej Konfederacji CEV. Niebawem też kibice, którzy kupili już bilety na mecz z Tomisem, zostaną poinformowanie o możliwości zwrotu wejściówek.

Wycofanie się Tomisu z Ligi Mistrzów oznaczać będzie, że Asseco Resovia zapewni sobie pierwsze miejsce w grupie G. Rzeszowianie do tej pory wygrali wszystkie, cztery spotkania i z kompletem 12 punktów przewodzą grupowej stawce. Drugi w tabeli, szwajcarski Dragons Lugano ma siedem punktów. Trzecie miejsce z dorobkiem czterech "oczek" zajmuje Volley Asse-Lennik, a tabelę z zaledwie jednym punktem zamyka Tomis.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: