WOŚP. Wielkie wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można dołączyć!

Wielkie gwiazdy wielkopolskiego i polskiego sportu wezmą udział w próbie ustanowienia rekordu Polski na ergometrze wioślarskim. Wiosłowanie odbędzie się w niedzielę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Poznaniu, Gdańsku i Warszawie

Próba polega na tym, by jak najwięcej osób wiosłowało na ergometrze wioślarskim przez 12 godzin non stop. Każdy ma pokonać 500 metrów, po czym następuje zmiana. W biciu rekordu może wziąć udział każdy, kto zgłosi się w niedzielę od godz. 9 do godz. 21 w galerii handlowej Malta w Poznaniu. Podobne wiosłowanie planowane jest także w Parku Handlowym Matarnia w Gdańsku oraz centrum handlowym Blue City w Warszawie. Przez cały dzień odbywać się będzie również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.

Już zgłoszonych zostało wiele gwiazd sportu. Do Adama Korola, Michała Jelińskiego, Szymona Ziółkowskiego, Anety Koniecznej, Izabeli Dylewskiej, Marka Łbika, Grzegorza Nowaka, Julii Michalskiej, Beaty Mikołajczyk i Adama Sobczaka dołączą... Andrzej Supron, Paweł Nastuli, Iwona Marcinkiewicz. Do udziału w akcji zaprasza także jedyny wielkopolski medalista olimpijski w sportach zimowych, panczenista Jan Szymański:

 

W trakcie ubiegłorocznej, poznańskiej akcji udało się pobić rekord Polski w maksymalnej ilości osób wiosłujących na dystansie 500 metrów na jednym ergometrze w ciągu 12 godzin. Wynosi 257 osób, a wszyscy uczestnicy przewiosłowali w sumie dystans 128,34 kilometrów. Do pobicia rekordu przyłożyli się także znani sportowcy, wśród nich aż ośmiu medalistów Igrzysk Olimpijskich, władze poznańskich uczelni i miasta na czele z prezydentem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.