Piast Gliwice. Lider Ekstraklasy wznowił treningi i szykuje kolejne transfery

W pierwszym w tym roku treningu Piasta Gliwice wziął udział Martin Bukata, który z początkiem lutego stanie się zawodnikiem zespołu z Okrzei.

Czy Piast Gliwice powalczy o mistrzostwo Polski? Podyskutuj na Facebooku >>

Piast Gliwice wznowił zajęcia bez wracającego dopiero do pełni sił Sasy Zivca i Kamila Vacka. Kibice lidera Ekstraklasy nie mają się jednak czego obawiać - wszystko wskazuje na to, że wiosną Vacek nadal będzie występował przy Okrzei. Radoslav Latal pozwolił mu po prostu wrócić do Gliwic nieco później.

W gronie zawodników, którzy byli do dyspozycji Latala, znalazł się natomiast nowy pomocnik, Martin Bukata. Przypomnijmy, że Piast starał się o tego Słowaka od dobrych kilku miesięcy, ale 24-latek miał problem z rozwiązaniem kontraktu z drugoligowymi Koszycami. Oficjalnie piłkarzem gliwiczan stanie się z początkiem lutego. - Z trenerem Latalem znam się bardzo dobrze. Kiedy pracował w Koszycach, zdobyliśmy nawet Puchar Słowacji. Wie, na co mnie stać. Sam też jestem przekonany, że będę w stanie pomóc drużynie - stwierdził Bukata.

Słowak ma jednak być tylko jednym z kilku zimowych transferów. Nic nie wyszło co prawda ze starań o Czecha Libora Kozaka, napastnika Aston Villi, ale teraz Latal namawia na grę w Gliwicach kolejnego czeskiego snajpera, Tomasa Pekharta z niemieckiego Ingolstadt (chce go również Cracovia). Inna sprawa, że w klubie bardzo dbają o to, by nazwiska potencjalnych wzmocnień nie wyciekały do mediów. Następnych podpisów pod kontraktami można się więc spodziewać właściwie w każdej chwili.

Więcej o: