Żużel. Dwie ligi oficjalnie połączone. Ostrów Wlkp. i Gniezno pominięte, Rawicz oddał połowę walkowerem

Główna Komisja Sportu Żużlowego oficjalnie poinformowała o planowanym od pewnego czasu połączeniu pierwszej i drugiej ligi żużla. Nie ma wśród ich uczestników zespołów z Ostrowa Wielkopolskiego i Gniezna. Nie dostały licencji i teraz właściwie nie mają już na nie szans. Kolejarz Rawicz polowę meczów już oddał walkowerem

W 2016 roku żużlowcy będą się ścigali w Polsce w zaledwie dwóch ligach. Pierwsza i druga zostały ze sobą połączone jako zaplecze ekstraklasy. Oficjalny komunikat w tej sprawie został przedstawiony przez Główną Komisję Sportu Żużlowego w czwartek.

Rozgrywki będą dość niecodzienne. Z jedenastu ekip dziewięć rozegra komplet meczów systemem każdy z każdym, natomiast Kolejarz Rawicz i Hawi Racing Team Opole będą się ścigały tylko na własnym torze plus jeden wyjazd, który zostanie rozegrany na torze którejś z tych dwóch ekip. To zaledwie jedenaście spotkań. Wszystkie pozostałe mecze wyjazdowe Kolejarza Rawicz i ekipy z Opla zostaną zakwalifikowane jako walkowery 0:40.

Czołowych osiem ekip zostanie w lidze, dwie najlepsze powalczą o awans do ekstraklasy. Jak zostaną potraktowane ostatnie trzy ekipy, nie wiadomo. Być może powstanie dla nich niższa liga w 2017 roku.

W połączonej lidze, poza Kolejarzem Rawicz i Hawi Racing Team Opole, pojadą również: Polonia Piła, Włókniarz Częstochowa, Wybrzeże Gdańsk, Polonia Bydgoszcz, Wanda Kraków, Orzeł Łódź, KSM Krosno, Stal Rzeszów oraz łotewski Lokomotiv Daugavpills.

Więcej o: