Euro 2016 piłkarzy ręcznych. Kadra kończy treningi w Krakowie i leci na turniej [WIDEO]

Po czterech dniach treningów w Tauron Arenie Kraków podopieczni trenera Michaela Bieglera lecą na ostatni test przed mistrzostwa Europy w Polsce. W Hiszpanii zagrają z gospodarzami, Szwecją i Brazylią.

Biało-czerwoni pracowali głównie nad taktyką, nie brakowało też ćwiczeń rzutowych i wewnętrznych test-meczów. Były też indywidualne zajęcia ze skrzydłowymi i bramkarzami. - Dużo pracowaliśmy nad rzutami i tym jak powinniśmy poruszać się na boisku - tłumaczył skrzydłowy Michał Daszek.

Niektórzy jak bracia Jureccy mniej trenowali z powodu urazów. Indywidualnie ćwiczył Bartosz Jurecki, ale do Hiszpanii leci. - Z moją łyską dzięki różnym zabiegom jest coraz lepiej. Na początku chyba podświadomie nie forsowałem tej nogi - przyznaje obrotowy reprezentacji. - Gdyby coś się stało, to są Kamil Syprzak, Piotrek Grabarczyk czy Maciej Gębala.

- Jak Barek nie jedzie, to ja też - żartował Michał Jurecki. - Po meczach z Ukrainą i Czechami był jakiś problem z kolanem, ale już nie ma o czym gadać. Na jakiej pozycji chciałbym grać? Najwięcej drużynie mogę dać jako lewy rozgrywający, ale jak trzeba będzie grać w środku, na prawym rozegraniu czy nawet na kole, to nie ma problemu.

Turniej w Hiszpanii to już ostatnia prosta przygotowań do mistrzostw Europy. Tuż przed trzecią co do wielkości imprezą w Polsce w tej dekadzie XXI wieku (po Euro 2012 i siatkarskich mistrzostwach świata w 2015 roku) zagrają z silnymi rywalami. - To będą ciekawe mecze - powiedział Piotr Wyszomirski, bramkarz reprezentacji. - Chcemy tam dobrze wypaść, a przy okazji przećwiczyć różne warianty taktyczne

- Na mistrzostwa Europy będziemy w formie - zapewnił Kamil Syprzak, obrotowy reprezentacji.

Ponownie w Krakowie Polacy zameldują się 13 stycznia, a dwa dni później rozegrają z Serbią pierwszy mecz grupowy EHF EURO 2016.

Zobacz wideo

Skład reprezentacji Polski na turniej w Irun: Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Chrapkowski (wszyscy Vive Tauron Kielce), Marcin Wichary, Adam Wiśniewski, Michał Daszek, Bartosz Konitz (wszyscy Wisła Płock), Bartosz Jurecki (Chrobry Głogów), Jakub Łucak (Śląsk Wrocław), Robert Orzechowski, Przemysław Krajewski, Piotr Masłowski (Azoty Puławy), Rafał Gliński (Górnik Zabrze), Michał Szyba (Gorenje Velenje, Słowenia), Piotr Wyszomirski (Pick Szeged, Węgry), Maciej Gębala, Andrzej Rojewski (obaj SC Magdeburg, Niemcy), Piotr Grabarczyk (HSV Hamburg, Niemcy), Kamil Syprzak (Barcelona Lassa, Hiszpania)

Więcej o:
Copyright © Agora SA