Jarosław Hampel ambasadorem żużlowej ligi mistrzów

Jeden z liderów Falubazu Zielona Góra - Jarosław Hampel - został ambasadorem marki FIM World Speedway League, czyli rozgrywek żużlowej ligi mistrzów.

WSL to bardzo młody "twór" w żużlowym kalendarzu światowych imprez. W turnieju udział biorą najlepsze zespoły najlepszych europejskich lig - polskiej, szwedzkiej, duńskiej i brytyjskiej. Do tej pory zawody ligi mistrzów zorganizowano dwa razy, za każdym razem w Polsce - w Zielonej Górze i Gorzowie.

Międzynarodowa Federacja Motocyklowa walczy o to, by zawody stały się jeszcze bardziej prestiżowe. Dlatego niedawno podpisała 10-letni kontrakt z polską firmą Team Player Management na organizację tych zawodów. Uznano, że najlepszym ambasadorem ligi mistrzów będzie polski żużlowiec - kapitan reprezentacji biało-czerwonych i jeden z liderów Falubazu Zielona Góra - Jarosław Hampel.

W tym roku finał WSL odbędzie się 23 kwietnia. Na pewno w Europie. Zwycięzca otrzyma w nagrodę 45 tys. euro. W przyszłym roku zawody mają zostać rozegrane poza Starym Kontynentem - w Ameryce, Australii lub na Bliskim Wschodzie.

 

NOWY SZTAB SZKOLENIOWY FALUBAZU. JUŻ BEZ DUDKA I FRĄTCZAKA

AUSTRALIJCZYK DOYLE NOWYM ZAWODNIKIEM FALUBAZU

FALUBAZ KONTRAKTUJE. DWAJ ŻUŻLOWCY BEZ NAZWISK

POWIĘKSZA SIĘ SKŁAD FALUBAZU. TERAZ DUŃCZYK

Więcej o: