Pobiegają nad zalewem na Borkach. Będą kwestować na rzecz WOŚP

W najbliższą sobotę, 9 stycznia radomscy biegacze tradycyjnie zapraszają na bieg dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwsi zawodnicy wyruszą na trasę o godz. 11

Już po raz 24 Polska zagra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zebrane w czasie akcji mają zostać przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W Orkiestrze "zagrają" również radomscy biegacze.

- Spotykamy się bez względu na pogodę i biegamy nad zalewem Borki - zapewnia Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom!". - Impreza ma charakter spotkania koleżeńskiego. Biegać będziemy z zachowaniem pewnych reguł nadających spotkaniu charakter sportowy jak pomiar czasu, numery startowe, klasyfikacja. Jednocześnie będzie dużo swobody, brak opłaty startowej, dowolny dystans, dowolna godzina startu - mówi Kraska.

Pierwsi zawodnicy wystartują o godz. 11. Na trasę będzie można wyruszać o każdej pełnej godzinie, a więc o 12, 13, 14 i o 15. Bieg dla WOŚP zakończy się o godz. 16. Dystans do wyboru od 4,2195 km do 42,195 km. Trasa prowadzić będzie wokół zalewu na Borkach (zgodnie z trasą Radomskiego Maratonu Trzeźwości). Start i meta na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nad zalewem Borki. Klasyfikacje - generalna kobiet i mężczyzn oraz kategoria dzieci - młodzież (0-14 lat).

- O kolejności decydować będzie pokonany dystans i uzyskany czas. Zamiast opłaty startowej będziemy zbierać datki finansowe do puszki, a uzyskany dochód przekażemy, jak corocznie w dniu następnym sztabowi organizacyjnemu WOŚP w Jedlni Letnisko - Wolontariusze i sponsorzy z tej właśnie gminy, od wielu lat niezawodnie i w sposób znaczący wspomagają organizację radomskich imprez biegowych i jest to nasze podziękowanie. Sobotnia impreza jest organizowana dla WOŚP przez biegaczy, którzy już wielokrotnie pokazali, że nie są obojętni na potrzeby innych ludzi - dodaje prezes Kraska.