Transfery. Lech Poznań chce ściągnąć z Piasta Gliwice nie tylko Kamila Vacka?

PRZEGLĄD PRASY. Lech Poznań rozważa możliwość sprowadzenia Martina Nespora, który z ośmioma zdobytymi bramkami jest najlepszym strzelcem lidera ekstraklasy, Piasta Gliwice. O sprawie pisze ?Przegląd Sportowy?.

Dziennik twierdzi, że Lech Poznań chce wyciągnąć z Piasta Gliwice już nie tylko lidera środka pola Kamila Vacka, ale także innego Czecha, napastnika Martina Nespora. Obaj piłkarze trafili do Polski przed tym sezonem po tym jak Piast Gliwice wypożyczył ich ze Sparty Praga. Lider ekstraklasy ma prawo pierwokupu obu graczy. W przypadku Martina Nespora jest to co najmniej pół miliona euro. Gdyby jednak Piast zgodził się teraz na skrócenie wypożyczenia czeskiego napastnika (a co za tym idzie na transfer do innego klubu), zyskałby ok. 200 tys. euro.

"Informację o zainteresowaniu Kolejorza napastnikiem Piasta potwierdził nam agent piłkarza Viktor Kolar. Klub podobno jest bardziej zdeterminowany niż w przypadku zakusów na Kamila Vacka, ale w obu przypadkach raczej nie ma szans na przeprowadzenie transakcji. Piast nawet nie chce słyszeć o oddawaniu swojego najlepszego napastnika" - pisze jednak "Przegląd Sportowy".

Martin Nespor ma 25 lat. Jest wychowankiem klubu Bohemians 1905 Praga i to w jego barwach zadebiutował w czeskiej ekstraklasie. W 2012 roku odszedł do FK Mlada Boleslav i spędził tam dwa sezony, a następnie trafił do Sparty Praga. Rozegrał w niej jednak tylko trzy mecze (z jedną zdobytą bramką) jesienią 2014 roku, a potem leczył kontuzję. Od pół roku gra dla Piasta Gliwice - w dziewiętnastu występach strzelił osiem goli dla drużyny Radoslava Latala.

Cały artykuł - tutaj .

Więcej o: