Transfery. Lech Poznań kupi lidera klasyfikacji strzelców rumuńskiej ekstraklasy?

27-letni Rumun Adrian Ioan Hora z klubu Pandurii Targu Jiu może zostać sprzedany do Lecha Poznań - twierdzi serwis sport.ro. Piłkarz ma na koncie dwa występy w reprezentacji Rumunii i z dwunastoma golami jest obecnie najlepszym strzelcem ekstraklasy.

Adrian Ioan Hora jest przede wszystkim prawoskrzydłowym, ale może też występować po drugiej stronie boiska oraz w ataku. W 22 występach w tym sezonie zdobył już dwanaście bramek, co jest najlepszym osiągnięciem w karierze piłkarza urodzonego w 1988 roku. Dotąd ani razu nie przekroczył granicy dziesięciu ligowych trafień.

Zawodnik Pandurii Targu Jiu jest liderem klasyfikacji strzelców rumuńskiej ligi. O dwie bramki wyprzedza Hiszpana Cristiana Lopeza z CFR Cluj. To zresztą były klub Adriana Ioana Hory, który w barwach zespołu z Kluż rozegrał cztery mecze w Lidze Mistrzów w sezonie 2010/11.

 

W drużynie Pandurii gra od początku tego sezonu, choć zainteresowana tym zawodnikiem miała być też Steaua Bukareszt. Zdaniem serwisu sport.ro wartość rynkowa Adriana Ioana Hory to okrągły milion euro i jeżeli faktycznie tyle oczekiwałby za transfer klub piłkarza, to wydaje się mało prawdopodobne, by Lech Poznań zdecydował się na taki wydatek.

Prawdopodobnie na wszystkie zimowe zakupy mistrzowie Polski wydadzą maksymalnie pół miliona euro. A poza tym wiceprezes "Kolejorza" Piotr Rutkowski mówił niedawno, że transfery graczy z Rumunii są o tyle trudne, że tamtejsze kluby bardzo dobrze płacą swoim piłkarzom.

Rumuńskie media informowały w grudniu o zainteresowaniu Lecha Poznań Bogdanem Vatajelu z Universitatei Craiova oraz Steliano Filipem z Dinama Bukareszt .

Zobacz wideo
Więcej o: