Żelazny bramkarz i obrońca. Radosław Cierzniak i Dawid Sołdecki nie opuścili ani minuty

Tylko dwóch zawodników małopolskich klubów ekstraklasy zagrało we wszystkich meczach ligowych pierwszej części sezonu.

Facebook?  | A może Twitter? 

Największym zaufaniem trenerów cieszyli się Radosław Cierzniak z Wisły Kraków i Dawid Sołdecki z Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Obaj wystąpili w 21 spotkaniach ekstraklasy, grając w nich od początku do końca. Rozegrali po 1890 minut.

Niewiele ustępuje im Damian Dąbrowski, czyli najczęściej występujący piłkarz Cracovii. Pomocnik rozegrał 20 meczów i na ligowych boiskach rozegrał 1777 minut. Jedyny ligowy mecz opuścił z powodu nadmiaru żółtych kartek. Imponujący wynik osiągnął też Richard Guzmics. Węgier zagrał jesienią w 20 meczach i na murawie spędził 1755 minut.

Przy Reymonta trudny do zastąpienia był też Krzysztof Mączyński, który w 19 spotkaniach rozegrał w sumie 1686 minut. Opuścił tylko dwa mecze - jeden z powodu pauzy za żółte kartki i ostatnie spotkanie z Pogonią Szczecin z powodu kontuzji. Tylko 15 minut mniej rozegrał Rafał Boguski, 1670 minut w ekstraklasie zaliczył też Piotr Polczak.

Ponad 1600 minut w tym sezonie mają też na koncie Arkadiusz Głowacki, Boban Jović i Deniss Rakels. To, że na liście najczęściej grających dominują piłkarze Wisły nie powinno dziwić - to efekt wąskiej kadry krakowskiego zespołu. Z kolei drugi najczęściej grający zawodnik Termaliki - Dawid Plizga - rozegrał tylko 1592 minuty.

Więcej o: