W zimie Górnik pojedzie na Litwę i do Hiszpanii

Znany jest już plan przygotowań piłkarzy Górnika Łęczna do drugiej części rozgrywek ekstraklasy. Zespół trenera Jurija Szatałowa wznowi zajęcia 5 stycznia i ma w programie wyjazd na dwa zagraniczne zgrupowania.

W tym sezonie - z racji mistrzostw Europy - przerwa zimowa będzie krótsza niż zwykle, stąd urlopy zawodników również. Łęcznianie na pierwszych zajęciach spotkają się 5 stycznia i na własnych obiektach będą trenowali do 13 stycznia. W tym okresie rozegrają jeden mecz kontrolny - ze Stalą Mielec, który zaplanowano na 9 stycznia.

Od 13 do 20 stycznia zespół będzie przebywał na zgrupowaniu w litewskim Mariampolu, i tam 16 stycznia rozegra mecz sparingowy z drużyną FK Trakai, aktualnym wicemistrzem Litwy. Po powrocie przez trzy dni drużyna będzie trenowała w Łęcznej.

Natomiast na drugie zgrupowanie Górnik wyjedzie 24 stycznia do hiszpańskiego Lepe. Na Półwyspie Iberyjskim łęcznianie będą ćwiczyli do 5 lutego. W tym czasie mają rozegrać trzy spotkania kontrolne, ale na razie znany jest tylko jeden rywal - Rubin Kazań, z którym Górnik zmierzy się 28 stycznia. Po przyjeździe do kraju drużyna trenera Szatałowa będzie już szlifowała formę u siebie.

Pierwszy mecz ligowy zespół z Łęcznej rozegra w sobotę - 13 lutego 2016 roku o godz. 15.30 u siebie, a przeciwnikiem będzie lider ekstraklasy Piast Gliwice.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Plan przygotowań Górnika

5.01 - Wznowienie zajęć 5.01-13.01 - treningi na obiektach klubowych 9.01 - mecz kontrolny Górnik - Stal Mielec (Łęczna)

13.01 - 20.01 - zgrupowanie w Mariampolu (Litwa) 16.01 - mecz kontrolny Górnik - FK Trakai (Mariampol) 24.01 - 05.02 - zgrupowanie w Lepe (Hiszpania) - w planie trzy sparingi 28.01 - mecz kontrolny Górnik - Rubin Kazań 05.02 - 13.02 - treningi na obiektach klubowych