Lech Poznań rozstał się z Davidem Holmanem i Maciejem Gostomskim. Nie są już zawodnikami klubu

Maciej Gostomski i David Holman nie będą wiosną występowali w zespole mistrza Polski. Ich umowy z poznańskim klubem wygasły i nie będę kontynuowane - poinformował Lech Poznań. David Holman wrócił na Węgry, Maciej Gostomski ma kilka ofert

Zainteresowane pozyskaniem byłego już bramkarza Lecha Poznań są NEC Nijmegen z Holandii i Glasgow Rangers ze Szkocji, w którym Maciejowi Gostomskiemu bardzo się spodobało podczas niedawnych testów. Dostał wtedy zgodę na nie od Lecha, a jednocześnie klub przedstawił mu ofertę nowego kontraktu. Do porozumienia jednak nie doszło i Maciej Gostomski wraz z wybiciem nowego roku 2016 przestał być zawodnikiem klubu z Poznania, tak jak Kasper Hämäläinen .

W kwestii Davida Holmana decyzja zapadła już wcześniej - zawodnik wyjechał na Węgry i wrócił do Ferencvarosu Budapeszt, z którego był wypożyczony do Kolejorza. Lech nie zdecydował się skorzystać z przysługującego mu prawa wykupu tego zawodnika. Z wybiciem nowego roku oficjalnie z powrotem jest on graczem klubu z Budapesztu.

Kasper Hämäläinen od północy nowego roku także nie jest już piłkarzem Lecha Poznań. Fin ma kilka ofert, z czego najbardziej atrakcyjna wydaje się ta z PAOK Saloniki, greckiego klubu zasobnego obecnie w środki finansowe (ma rosyjskiego właściciela). Byłego gracza Lecha chce także APOEL Nikozja z Cypru oraz duńskie zespoły Broendby i FC Midtjylland.

Więcej o: