Mistrzostwa na nową drogę życia zielonogórskiej hali tenisowej?

Najlepsze polskie tenisistki z Agnieszką Radwańską włącznie oraz najlepsi polscy tenisiści z Jerzym Janowiczem na czele już grali pod dachem zielonogórskiej areny CRS. Ale trzy tygodnie temu Zielona Góra wzbogaciła się o nowy tenisowy obiekt. I z tej okazji szykuje we współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym nowe wydarzenie. Jakie? "Duże".

10 grudnia na otwarciu zielonogórskiej hali tenisowej gościł Jan Walków, człowiek ze szczytu władz PZT. Wcześniej związek wsparł starania Zielonej Góry o dofinansowanie budowy hali.

Walków życzył, żeby obiekt dobrze służył i pomógł odtworzyć zacne tenisowe tradycje Zielonej Góry. Być może już wtedy doszło do rozmów i wstępnych ustaleń, by na nową drogę życia urządzić tu imprezę, o której zrobi się głośno...

Spektakularny turniej indywidualny czy też mecz międzypaństwowy odpadają, bo hala nie ma trybun. Trzy korty z nowoczesną betonowo-akrylową nawierzchnia okalają ściany.

Niemniej MOSiR Zielona Góra już zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową dotyczącą "kolejnego, dużego, sportowego wydarzenia w Zielonej Górze" - informują gospodarze konferencji, dodając, że wśród zapraszających znalazł się m.in. wspomniany już Jan Walków.

Chodzi zatem o imprezę tenisową. Szczegóły poznamy w poniedziałek 4 stycznia w południe.

Nasz typ: Halowe mistrzostwa Polski seniorów.

Zawody miałyby zostać rozegrane w lutym, a o medale w turniejach singlowych i deblowych na pewno powalczą czołowe polskie tenisistki i tenisiści, jednak sióstr Radwańskich czy Janowicza nie należy wypatrywać. Bo dla nich mistrzostwa Polski nie są ciekawym ani intratnym wyzwaniem.

Więcej o: