Zobacz piłkarzy Radomiaka w 2015 roku [ZDJĘCIA]

Oto jak w telegraficznym skrócie wygląd mijający rok w wykonaniu zawodników Radomiaka Radom. Bez wątpienia był to jeden z najbardziej udanych okresów ostatnich lat.

Najważniejszym wydarzeniem piłkarskiego 2015 roku dla Radomiaka, był rewanż Zielonych w Sandomierzu. Gdyby tam podopieczni Jacka Magnuszewskiego nie pokusili się o zwycięstwo i zarazem, awans do II ligi, wielce prawdopodobne, że klub nawet przestałby istnieć, a już na pewno nie wyglądałby tak jak obecnie.

Awans spowodował, że jeden z najbardziej zasłużonych klubów piłkarskich na Mazowszu, otrzymał niejako nowe życie. Wszystko poprzez zainteresowanie się zespołem, grupy sponsorów - zapaleńców.

Ci postanowili, że postawią klub na nogi, i trzeba przyznać, że drobnymi kroczkami, ale podążają w wyznaczonym kierunku.

Radomiak nie tylko myśli w niedalekiej perspektywie, o grze w coraz to wyższych klasach rozgrywkowych, ale także pamięta o zapleczu. M.in. to właśnie dlatego powstała specjalna Akademia Piłkarska, która ma zrzeszać czołowych młodych adeptów futbolu z naszego miasta, ale i z okolic.

Jaki będzie, nowy 2016 rok? Kibice wierzą, że co najmniej tak dobry jak poprzedni. Jeśli tak się stanie, to na sympatyków futbolu w Radomiu czekają niemałe atrakcje.

Więcej o: